Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./wb | 2016-09-01 20:42 | Rozmiar tekstu: A A A

.Nowoczesna: Reforma oświaty jest zbędna. PiS nie jest przygotowany do jej wprowadzenia od września 2017

Olsztyn24
Konferencja prasowa w Biurze Poselskim Mirosława Pampucha w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (1.09) rozpoczął się rok szkolny 2016/2017. Tysiące uczniów powróciło po letnim odpoczynku do szkolnych ław nie spodziewając się, że będzie to ostatni rok spokojnej nauki - według członków partii .Nowoczesna, za rok bowiem czeka nie tylko uczniów, ale i ich rodziców oraz opiekunów, a także nauczycieli i samorządowców bardzo trudny okres.

Ma on nastąpić, ponieważ od września 2017 roku partia rządząca chce wprowadzić w życie kolejną reformę oświaty, zakładającą między innymi zamianę trójstopniowej edukacji na dwustopniową. Oznaczać to ma likwidację gimnazjów na rzecz szkół podstawowych, zmiany w programie nauczania (np. zwiększenie liczby godzin nauczania historii) i utratę pracy przez nauczycieli likwidowanych placówek, a także ogromne koszty dla organów samorządu terytorialnego oraz stowarzyszeń prowadzących obecnie gimnazja.

Nie są to jedyne mankamenty zapowiadanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian w oświacie. Ich długą listę przedstawili dzisiaj, na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej w Biurze Poselskim Mirosława Pampucha w Olsztynie, poseł Mirosław Pampuch, Izabela Smolińska-Letza - sekretarz Warmińsko-Mazurskiej .Nowoczesnej i Katarzyna Królak – przewodnicząca zespołu „Edukacja, Nauka, Młodzież” w regionie warmińsko-mazurskim, sieci eksperckiej Nowoczesnej „Lepsza Polska”.
R E K L A M A
banner
- Przedstawione zmiany to chaos i niepewność dla całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców, nauczycieli, ale także dla organów prowadzących szkoły, jak samorządy i stowarzyszenia – informuje poseł Mirosław Pampuch. – Nowoczesna w całej Polsce postanowiła zapytać rodziców co wiedzą oraz co sądzą o proponowanych zmianach. Przez pierwszy tydzień września będziemy przeprowadzali ankietę w pobliżu szkół. Zapytamy tysiące rodziców o ich zdanie. Wyniki przeanalizujemy i przedstawimy.

Z zarzutami gospodarzy konferencji wobec planowanej reformy można zapoznać się poprzez przygotowany przez nas zapis ich wypowiedzi, który udostępniamy wraz z tym materiałem.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa .Nowoczesnej ws. planowanych zmian w oświacie

01-09-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl