Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-11-16 17:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Przyszli lekkoatleci rywalizowali w hali Urania

Olsztyn24
Zawody Lekkoatletyka dla każdego w HWS Urania | Więcej zdjęć »
Drugi rok w Olsztynie realizowany jest program Ministerstwa Sportu i Rekreacji oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki pod hasłem „Lekkoatletyka dla każdego”. Dzisiaj (16.11) w hali Urania w Olsztynie spotkały się reprezentacje olsztyńskich szkół podstawowych uczestniczących w programie, by wziąć udział w drużynowych zabawach lekkoatletycznych dla dzieci klas I-III szkół podstawowych.

- Takie zabawy organizujemy raz w półroczu szkolnym, a więc jest to trzecie spotkanie w Uranii olsztyńskich szkół uczestniczących w programie „Lekkoatletyka dla każdego” - powiedział nam Wiesław Czerniakowski, koordynator ośrodka lekkiej atletyki w Olsztynie. - Naszym celem jest popularyzowanie lekkiej atletyki wśród dzieci i młodzieży. Dzisiaj w Uranii bawi się 160. uczniów z 11. szkół biorących udział w programie „Lekkoatletyka dla każdego”. Przygotowaliśmy dla nich 6 konkurencji sportowych. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają medale, zaś 3 najlepsze zespoły szkolne zostaną wyróżnione pucharami.

Najlepsze wyniki w rywalizacji na parkiecie Uranii osiągnęli uczniowie ze szkół podstawowych nr 22, 9 i 15. I do tych szkół trafiły przygotowane przez organizatorów puchary.
R E K L A M A
banner
Dodajmy jeszcze, że w ramach realizowanego w Olsztynie programu „Lekkoatletyka dla każdego” jest poświęcanie jednej godziny zajęć z wychowanie fizycznego dyscyplinom lekkoatletycznym. Zorganizowano także pięć grup szkolnych, dla których prowadzone są lekkoatletyczne zajęcia pozalekcyjne. Ponadto w Gimnazjum nr 7 utworzono dwie klasy sportowe o profilu lekkoatletycznym.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Lekkoatletyka dla każdego (1)

16-11-2016

image galeria
Lekkoatletyka dla każdego (2)

16-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl