Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email D. | 2016-11-19 14:27 | Rozmiar tekstu: A A A

„Chaty warmińskie” pędzla Adama Wyżlica w IKCh

Olsztyn24
Adam Wyżlic | Więcej zdjęć »
W Instytucie Kultury Chrześcijańskiej w Olsztynie odbył się wczoraj (18.11) wernisaż wystawy malarstwa Adama Wyżlica „Chaty warmińskie”.

Na wystawie pokazano 30 prac malowanych na płótnach o rozmiarze 40 cm x 40 cm i 7 mniejszych. Obrazy wykonane zostały farbami akrylowymi, a także pisakami zawierającymi ten rodzaj farby.

Jak mówi autor, obrazy wybrane do tej wystawy są wynikiem jego podróży sprzed 30. lat., które odbywał na trasie do Bobrego Miasta i Lidzbarka Warmińskiego. Obserwował wtedy przez okna autobusu pejzaże i warmińską architekturę. Jeden z takich widoków przyśnił mu się i tak, w ciągu ostatniego półrocza, powstał cały cykl prezentowany obecnie w IKCh.
R E K L A M A
banner
11. indywidualną ekspozycję artysty można oglądać w instytucie do 2 stycznia przyszłego roku. Kolejnymi porcjami swego dorobku artystycznego (zajmuje się także m.in. rysunkiem, plakatem i grafiką) Adam Wyżlic podzieli się już w pierwszym kwartale przyszłego roku. 10 lutego w Galerii Strary Ratusz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie pokaże fotografie, zaś w marcu w Bilbiotece Uniwersyteckiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego malarstwo abstrakcyjne.

******

Adam Wyżlic urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem studiów licencjackich na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (dyplom w 2015 roku w pracowni grafiki prof. Piotra Obarka). Jest członkiem Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi”, działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Blur” (2015) i Związku Plastyków Warmii i Mazur (2015).

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.