Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Promocja UG Dywity. | 2016-11-20 20:51 | Rozmiar tekstu: A A A
Podsumowanie sezonu w Dywitach

Sukcesy lekkoatletów Warmii i Mazur

Olsztyn24
Podsumowanie lekkoatletycznego sezonu 2016 na Warmii i Mazurach odbyło się w Dywitach | Więcej zdjęć »
Trzech reprezentantów na olimpiadzie w Rio, 19 medalistów mistrzostw Polski, złoto mistrzostw świata U20 Konrada Bukowieckiego i srebro mistrzostw Europy U18 Alicji Potasznik – tak w skrócie wyglądał miniony sezon lekkoatletów z regionu. Uroczyste podsumowanie sportowego roku 2016 odbyło się w piątek (18.11) w Dywitach.

Niewielkie Dywity miały zaszczyt gościć w piątkowy wieczór najlepszych lekkoatletów, trenerów i działaczy z Warmii i Mazur. W sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyło się spotkanie podsumowujące sezon 2016.

– Cieszę się, że lekkoatletyczna czołówka Warmii i Mazur pojawiła się w gminie wiejskiej, jaką jest gmina Dywity –  mówił wójt Jacek Szydło, gospodarz terenu. – Nie ukrywam, że my również postawiliśmy na rozwój młodzieży poprzez tę szlachetną dyscyplinę sportu. Zmodernizowaliśmy stadion, na którym mamy nowoczesną bieżnię tartanową, wspieramy klub GUKS Asy Dywity, co przynosi wspaniałe efekty w postaci medali mistrzostw Polski i Europy.
R E K L A M A
banner
Na sali nie zabrakło trzech olimpijczyków z Rio, czyli Konrada Bukowieckiego, Karola Zalewskiego i Kacpra Kozłowskiego. Oprócz nich wyróżnienia i nagrody otrzymali medaliści mistrzostw Polski (19 sportowców w różnych kategoriach wiekowych) oraz jedyna medalistka mistrzostw Europy U18 Alicja Potasznik z klubu GUKS Asy Dywity, która wywalczyła srebro w sztafecie szwedzkiej na ME w Tbilisi. Honorowe dyplomy z dedykacją trafiły też do zawodników, którzy zdobywali punktowane miejsca na mistrzostwach Polski. Nagrody otrzymali również  trenerzy i osoby wspierające lekkoatletykę w regionie (głównie przedstawiciele samorządów dofinansowujących  kluby lekkoatletyczne).

– Sezon obfitował w wiele sukcesów, na które ciężko pracowali zawodnicy i trenerzy, za co bardzo im dziękuję – mówił Roman Koziński, prezes WMZLA w Olsztynie.

Waldemar Buszan, dyrektor Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie zapewnił o dalszym wsparciu samorządu województwa dla „królowej sportu”.

– Przymierzaliśmy się właśnie do budżetu na przyszły rok i wsparcie dla lekkoatletyki w 2017 roku powinno być na podobnym poziomie – deklarował Waldemar Buszan, który w przeszłości sam uprawiał lekkoatletykę. – Cieszę się, że w kolejnych miejscach powstają obiekty lekkoatletyczne (na ukończeniu jest Ostróda, w planach m.in. Giżycko i kapitalny remont stadionu UWM w Olsztynie), a to powinno przełożyć się na dalszy rozwój lekkiej atletyki w regionie.

W klasyfikacji drużynowej klubów w regionie zwyciężyła PKS Gwardia Szczytno przed AZS UWM Olsztyn i LKS Lubawa. GUKS Asy Dywity zajęły znakomite szóste miejsce w gronie 16 sklasyfikowanych klubów.

Wieczór umiliła koncertem fortepianowym z motywami muzycznymi z filmów sportowych Natalia Klykowa.

Organizatorem spotkania był Warmińsko-Mazurski Związek Lekkiej Atletyki w Olsztynie we współpracy z Gminą Dywity; po raz pierwszy w historii spotkanie podsumowujące sezon odbyło się poza Olsztynem.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl