Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Promocja UG Dywity | 2016-02-16 21:28 | Rozmiar tekstu: A A A
Sukces na Mistrzostwach Polski

Srebro dla dywickiej sprinterki

Olsztyn24
Alicja Potasznik (z lewej) zdobyła srebrny medal MP w biegu na 200 metrów (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Rewelacyjne wieści nadeszły ze Spały, gdzie w weekend od 12 do 14 lutego odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Alicja Potasznik z GUKS Asy Dywity, po przejściu z młodziczek do juniorek młodszych, zdobyła srebrny medal MP w biegu na 200 metrów ze znakomitym rekordem życiowym 25.35.

Z dobrej strony na mistrzostwach w Spale pokazała się starsza z sióstr – Paulina Potasznik, która zajęła 7. miejsce w biegu na 200 metrów w kategorii juniorów.

– Celem Pauliny, która przeszła do juniorek i zmieniła sposób treningu, było miejsce w pierwszej ósemce i to się udało – mówi Szymon Niestatek, trener klubu GUKS Asy Dywity.
R E K L A M A
banner
Prawdziwe „wejście smoka” w kategorii juniorek młodszych miała młodsza z sióstr Alicja Potasznik, która po eliminacjach miała drugie miejsce i utrzymała to miejsce w biegu finałowym. Po znakomitym biegu Alicja zdobyła srebro mistrzostw Polski w hali i okrasiła ten sukces rekordem życiowym na poziomie 25,35.

– Czas jak na halę i bieganie po wirażach jest kosmiczny – mówi Szymon Niestatek.

Jak podkreśla trener wielki sukces Alicji i bardzo dobry występ Pauliny to zasługa dobrze przepracowanego obozu w górach i dwutygodniowego zgrupowania w Spale, które przygotowało zawodniczki do mistrzostw Polski. Swoje zrobiły też dobre treningi na nowej bieżni tartanowej na dywickim stadionie.

Teraz przed siostrami Potasznik zasłużona przerwa i treningi do sezonu letniego na otwartych obiektach. W cyklu przygotowawczym przewidziane są m.in. dwa obozy treningowe, a potem start na Mistrzostwach Polski w Zamościu i Suwałkach, a także na Olimpiadzie Młodzieży. Pozostała część lekkoatletycznej grupy intensywnie przygotowuje się do udziału w mistrzostwach przełajowych województwa.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl