Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
inf. pras. | 2016-11-23 12:04 | Rozmiar tekstu: A A A

Uczyli ratowania życia

Olsztyn24
Zajęcia w biskupieckiej szkole | Więcej zdjęć »
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu mają za sobą niezwykłą lekcję ratowania życia. Udzielania pierwszej pomocy uczyli ich ratownicy medyczni.

Jak poinformować pogotowie o niebezpiecznym zdarzeniu, co powinno być w apteczce, jak pomagać osobie, która zasłabła – na te i inne pytania odpowiadali ratownicy z biskupieckiego pogotowia ratunkowego. Do szkoły zaprosiła ich Rada Rodziców.

Zajęcia praktyczne, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie, wzbudziły ogromne zainteresowanie. Przede wszystkim dlatego, że dzieci same mogły ćwiczyć na fantomach, z bliska zobaczyć jak poprawnie wykonać opatrunek oraz porozmawiać z ratownikami o ich pracy.
R E K L A M A
banner
- Takiej wiedzy nigdy nie jest za dużo – opowiada przewodnicząca Rady Rodziców Joanna Giedziun. - Poprosiliśmy biskupieckich ratowników o praktyczną lekcję, żeby nasze dzieci wiedziały jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia.

Najważniejsze są pierwsze minuty po takim zdarzeniu. Wtedy liczą się opanowanie i podstawowa wiedza, dzięki którym możemy skutecznie pomóc.

- Ważne jest, żeby zarazić dzieci chęcią niesienia pomocy – mówi ratownik z biskupieckiego pogotowia ratunkowego Jacek Smolis. - Dlatego chętnie przyjeżdżamy na takie lekcje i przekazujemy naszą wiedzę. Uczniowie ustawiają się w długiej kolejce do samodzielnego wykonywania ćwiczeń.

Rodzice mają plany zorganizowania kolejnych spotkań, podczas których dzieci będą poznawać zasady bezpiecznego zachowania w szkole i poza nią.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl