Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email MBM | 2016-11-23 16:53 | Rozmiar tekstu: A A A

Łęgucki Młyn z nowym właścicielem?

Olsztyn24
Łęgucki Młyn (fot. SP)
Do trzech razy sztuka – w przypadku ośrodka wypoczynkowego w Łęguckim Młynie to powiedzenie sprawdziło się. 7 listopada odbył się trzeci ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości, będącej w czasach PRL-u ulubionym miejscem wysokich dygnitarzy państwowych na spędzanie wolnego czasu.

Powiat Olsztyński wystawiał ośrodek na sprzedaż kilkakrotnie. W bieżącym roku odbyły się trzy próby – 4 kwietnia, 11 lipca i 7 listopada. Mimo kampanii medialnej i organizowanych dni otwartych, na licznych telefonach sprawa się kończyła. 26 sierpnia Zarząd Powiatu w Olsztynie ogłosił trzeci przetarg. - Cena wywoławcza została ustalona na kwotę 2 mln 950 tys. zł, przy wadium 300 tys. zł.

- Na ogłoszenie odpowiedział Instytut Zrównoważonego Rozwoju Spółka z o.o. z siedzibą w Białymstoku. Cena, jaką nieruchomość uzyskała w drodze postępowania, osiągnęła pułap 2 mln 979,5 tys. zł – opowiada Katarzyna Grzybowska, dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w olsztyńskim starostwie.
R E K L A M A
banner
Z rozstrzygniętego przetargu cieszy się starosta olsztyński.

- Nieruchomość w Łęguckim Młynie leży na bardzo atrakcyjnym terenie i ma ogromny potencjał - mówi Małgorzata Chyziak. - Cieszę się, że znalazł się nabywca tym bardziej, że w stosownym oświadczeniu podał, że zamierza kontynuować w tym miejscu działalność turystyczną. Czas, żeby Łęgucki Młyn zaczął tętnić życiem.

Na co zostaną pozyskane środki?

Naszym celem jest realizacja takich działań, które podniosą jakość życia mieszkańców. Na wskazanie konkretnych inwestycji jest na razie za wcześnie. Najpierw muszą zostać spełnione wszystkie wymogi formalne związane ze sprzedażą nieruchomości – zastrzega starosta.

Zgodnie z prawem bowiem zgodę na sprzedaż musi wyrazić prezes Agencji Nieruchomości Rolnych. Jeśli takową wyda, a Lasy Państwowe, posiadające prawo pierwokupu, nie zgłoszą chęci nabycia ośrodka, pomiędzy Powiatem a firmą z Białegostoku zostanie zawarta umowa.

Łęgucki Młyn to były ośrodek wypoczynkowy o powierzchni około 7,7 ha. W skład nieruchomości wchodzą trzy wille, letni domek mieszkalny, dwa drewniane domki gospodarcze oraz wartownia z barem i biurem. Mała elektrownia wodna zajmuje prawie 210 metrów kwadratowych. Składa się z jazu z zasuwami oraz budynku z generatorami i dwiema turbinami typu Francisa o mocy 32 i 38 kW. Cała posiadłość jest wyposażona w infrastrukturę techniczną. Przy brzegu jeziora stoją dwa pomosty spacerowe. Szczypty emocji dodają miejscowe legendy, według których Łęgucki Młyn miał być ulubionym miejscem spotkań dygnitarzy PRL-u z Władysławem Gomułką na czele. Ponoć w okolice przyjeżdżał też na polowania Piotr Jaroszewicz, a jeden z domków z sosny syberyjskiej podarował Gomułce Nikita Chruszczow.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.