Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2016-12-05 17:30 | Rozmiar tekstu: A A A
Kiermasz, bieg i kąpiel morsów

Mikołajkowe klimaty w Dywitach

Olsztyn24
Mikołajkowe klimaty w Dywitach (fot. Promocja UG Dywity/Izabela Bergmańska) | Więcej zdjęć »
Świątecznie, pysznie i mikołajowo było w weekend (3-4.12) w Dywitach. A wszystko za sprawą klimatycznych wydarzeń, czyli kiermaszu Mikołajkowe Klimaty, Biegu Mikołajkowego i specjalnej, mikołajkowej kąpieli morsów z Dywit.

Klimatyczny, przedświąteczny weekend w Dywitach rozpoczął się od kiermaszu Mikołajkowe Klimaty, który po raz drugi w historii odbywał się w dwóch miejscach: w Gminnym Ośrodku Kultury (gdzie można było kupić przecudne rękodzieło i ozdoby) i na Targowisku Wiejskim w dywickiej Stodole (gdzie królowały wyśmienite produkty lokalne od rolników i producentów z Warmii i Mazur). Spoiwem i mostem łączącym oba kiermasze był Eko-Bus Świętego Mikołaja, który woził gości z miejsca na miejsce.

Warto podkreślić, że w GOK Dywity ze swoim rękodziełem wystawiło się aż 18 twórców. Kramiki prezentowały się baśniowo, a znaleźć można było na nich wyroby szydełkowe, ręcznie szyte anioły, przytulanki, stroiki, lniane lalki, czy słomiane gwiazdki i myszy warmińskie. Duży zachwyt wśród odwiedzających wzbudzał z pewnością cudnej urody domek z piernika i lukru przygotowany pieczołowicie przez Sylwię Włodarczyk-Ostrowską. Nie zabrakło też oryginalnej ceramiki podopiecznych DPS Grazymy.
R E K L A M A
banner
W trakcie kiermaszu odbyły się  warsztaty dla najmłodszych, które poprowadziły bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Dywitach. Szczególne zainteresowanie najmłodszych wzbudził warsztat lalkarski, który poprowadziła aktorka Olsztyńskiego teatru Lalek Anna Banasiak.

Z kolei w ładnie przystrojonej Stodole swój raj mieli smakosze i miłośnicy lokalnych produktów żywnościowych (ryb, wędlin, wypieków, przetworów, serów, warzyw i owoców, czy pieczywa).

Od Mikołajów i Mikołajek zaroiło się w fantastycznie zimowych Dywitach w niedzielę 4 grudnia. Wszystko za sprawą Sołectwa Dywity, które zorganizowało II Bieg Mikołajkowy ulicami Dywit. W aktywnym świętowaniu wzięły udział całe rodziny. Po pokonaniu trasy o długości około 2,1 km na uczestników czekały gorąca herbata, żurek i kiełbaska z ogniska. Po drodze wszyscy spotkali Mikołaja ze słodkościami

Wysyp Mikołajów i Mikołajek był również nad Jeziorem Dywickim, gdzie Morsy Dywity zorganizowały tradycyjną, niedzielną kąpiel. Wreszcie było zimowo i śnieżnie, czyli tak jak morsy lubią najbardziej. Atmosfera była fantastyczna, humory wszystkim dopisywały, a kąpiel zaliczył też Mikołaj, który rozdawał prezent. Nie zabrakło gości z Olsztyna i Różnowa, był słynny dywicki poczęstunek i ziemniaki z ogniska, a także kąpiel ze sztangą.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl