Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2016-12-06 14:00 | Rozmiar tekstu: A A A

Cenne prezenty uczestników akcji „Mikołajki od serca”

Olsztyn24
Akcja „Mikołajki od serca” w olsztyńskim starostwie (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Ponad 16 litrów krwi i 24 rejestracje w bazie potencjalnych dawców szpiku, to „prezenty” jakie przekazali potrzebującym uczestnicy akcji „Mikołajki od serca” zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie. Akcję przeprowadzono dzisiaj (6.12) w sali sesyjnej starostwa w godzinach 7.30-12.

W akcji mógł wziąć udział każdy mieszkaniec powiatu olsztyńskiego i Olsztyna, dlatego od samego rana przez miejsce akcji przewinęła się spora liczba zainteresowanych nie tylko wsparciem innych, ale też zatroskanych o własne zdrowie. W sali sesyjnej bowiem nie tylko można było oddać krew i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku, ale także sprawdzić stan swojego zdrowia. Można więc było skorzystać z bezpłatnej analizy składu ciała wykonanej przez specjalistkę ds. żywienia. Można było poznać aktualną wagę, ale też zawartość tłuszczu zewnętrznego i wewnętrznego oraz mięśni w swoim organizmie, poziom nawodnienia, ilość spalanych w ciągu dnia kalorii, masę mineralną kości i rzeczywisty wiek organizmu.

Pracownicy NFZ wydawali hasła i loginy do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, w którym można sprawdzić - w domu przed komputerem - m.in. jakich świadczeń nam udzielono w szpitalu czy u rehabilitanta i ile to kosztowało, a także potwierdzić swoje uprawnienia do bezpłatnego leczenia czy uzyskać dostęp do informacji o kolejkach oczekujących, realizacji wniosków ortopedycznych, zrealizowanych receptach refundowanych i wysokości tej refundacji oraz o lecznictwie uzdrowiskowym. Organizatorzy przygotowali także stoisko, na którym mówiono jak badać piersi, a także jakie prawa ma pacjent.
R E K L A M A
banner
Udział w akcji wzięli m.in. policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, leśnicy i urzędnicy starostwa.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl