Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Promocja UG Dywity | 2016-08-25 20:23 | Rozmiar tekstu: A A A
Sukces w konkursie „Modernizacja Roku 2015”

Dywicki stadion w ścisłym finale krajowym

Olsztyn24
Wójt Jacek Szydło odbiera wyróżnienie (fot. Promocja UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Zmodernizowany stadion lekkoatletyczny w Dywitach znalazł się w ścisłym finale ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2015”. Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w środę (24.08) na Zamku Królewskim w Warszawie. To bezsprzeczny sukces – ocenia Jacek Szydło, wójt gminy Dywity.  

„Modernizacja Roku” to najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, który promuje i wyróżnia najciekawsze dokonania polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji, czy adaptacji. Organizatorem konkursu, który w tym roku został zorganizowany po raz 20. jest Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. O randze i znaczeniu konkursu w środowisku samorządów, budowlańców, czy projektantów świadczy liczba zgłoszeń. Wystarczy powiedzieć, że co roku do konkursu zgłaszanych jest po kilkaset obiektów.

Podobnie było w tym roku – do organizatorów wpłynęło niemal 700 zgłoszeń z całej Polski. Gmina Dywity zgłosiła modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Różanej 2a. Dywicka inwestycja została doceniona przez komisję konkursową w kategorii „Sport i rekreacja”. Zmodernizowany stadion ze sztucznie nawadnianą płytą boiska i najlepszą aktualnie bieżnią w Olsztynie i okolicach rywalizował w ścisłym finale m.in. z obiektami sportowymi w dużo większych ośrodkach w Białymstoku, Bielsko-Białej, czy Bolesławcu. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w środę 24 sierpnia podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie. Miejsce w ścisłym finale należy uznać za sukces Gminy Dywity.
R E K L A M A
banner
– To duża sprawa dla niewielkiej gminy wiejskiej znaleźć się w gronie sześciu najlepiej zmodernizowanych obiektów sportowych w Polsce – ocenia Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity. – Najważniejsze jednak jest to, że obiekt doceniają nasi mieszkańcy i sportowcy, którzy chętnie z niego korzystają.

Warto przypomnieć, że stadion w Dywitach wspólnie z młodzieżą lekkoatletyczną otwierał w kwietniu mistrz Europy i olimpijczyk Marcin Urbaś. Wykonawcą inwestycji było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT z Dąbrowy Górniczej, obiekt do modernizacji projektowała Pracownia Projektowa AKON.

Warto dodać, że w kategorii „rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych” pierwsze miejsce zajęła realizacja  plaży  miejskiej w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.