Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Małgorzata Banaś | 2016-12-13 15:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Historyczny performance w ZSO nr 7 w Olsztynie

Olsztyn24
Historyczny performance w ZSO nr 7 w Olsztynie (fot. ZSO nr 7 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Olsztynie dzisiaj (13.12), w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, wykonani historyczny performance, przypominający wydarzenia sprzed 35. lat.

Społeczność szkolną w drzwiach szkoły witali uczniowie w autentycznych strojach funkcjonariuszy ZOMO  i LWP, kierując wszystkich do holu, gdzie  klasa 2bg przygotowała projekcję przemówienia gen. Jaruzelskiego, wystawę dokumentów z okresu stanu wojennego oraz ulotki informacyjne.

Żywa lekcja historii mogła być zrealizowana dzięki pasji członka Rady Rodziców, Jacka Moczulskiego, który udostępnił szkole swoje zbiory militariów i dokumentów historycznych.
R E K L A M A
banner
Spotkanie z historią przedstawioną w sposób autentyczny i obrazowy poruszyło zarówno tych, którzy pamiętają doświadczenia stanu wojennego, jak ich tych, którzy znają je jedynie z przekazów.

Dopełnieniem refleksji na temat trudnego czasu stanu wojennego była audycja radiowa i minuta ciszy obwieszczona szkolnym dzwonkiem o godzinie 12.00.

Młodzież ZSO nr 7 w Olsztynie o historii swojego narodu pamięta.

Małgorzata Banaś

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl