Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-01-03 20:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Inwestycja na dworcu w Olsztynku wkracza w kolejny etap

Olsztyn24
Dworzec Kolejowy w Olsztynku
PKP S.A. wybrała firmę, która opracuje dokumentację projektową, przedprojektową i okołoprojektową dla inwestycji dworcowej w Olsztynku. Tym samym spółka zakończyła etap wyłaniania wykonawców prac projektowych dla pierwszych 6 dworców, które mają zostać poddane działaniom inwestycyjnym w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Opracowaniem dokumentacji dla dworca w Olsztynku zajmie się konsorcjum firm: TPF Sp. z o.o. oraz Decorum Architekci Sp. z o.o. Wartość umowy podpisanej w ubiegły piątek wynosi 631 113,00 zł brutto. W przetargu na wybór wykonawcy wpłynęły 4 oferty.

Głównym celem realizowanych przez PKP S.A. inwestycji jest jak najlepsze dostosowanie dworców do potrzeb pasażera i zapewnienie najwyższych standardów obsługi. Kompleksowa przebudowa obiektów oznacza gruntowną modernizację wnętrza i elewacji budynków, uporządkowanie terenów przyległych oraz dostosowanie dworców do potrzeb osób o ograniczonej mobilności i osób niepełnosprawnych.
R E K L A M A
banner
W ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia PKP S.A. realizuje 10 inwestycji dworcowych (Nidzica, Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni, Olsztynek, Szczytno, Skarżysko-Kamienna, Białystok, Bielsk Podlaski, Czeremcha, Siemiatycze). Łączna wartość dofinansowania z Programu wynosi 160 mln zł. Dotychczas PKP S.A. podpisała umowy na wykonanie prac projektowych dla dworców:  Białystok, Skarżysko-Kamienna, Szczytno, Czeremcha, Siemiatycze.  Dworce w Nidzicy i Bielsku Podlaskim zostaną zaprojektowane przez spółkę we własnym zakresie. W przypadku dworca Olsztyn Główny trwają prace przedprojektowe, natomiast na dworcu Olsztyn Zachodni - prace budowlane.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl