Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Justyna Grzywaczewska | 2017-01-14 19:57 | Rozmiar tekstu: A A A

Zwycięstwo Olejarza i Sudzińskiej w City Trail

Olsztyn24
City Trail (fot. archiw. CT - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (14.01) odbył się czwarty bieg piątej edycji przełajowego cyklu CITY TRAIL Olsztyn. W zimowych warunkach zwycięstwo odniósł Artur Olejarz. Pod nieobecność liderek cyklu, wśród kobiet triumfowała Mariola Sudzińska. Linię mety 5-kilometrowego biegu nad Jeziorem Długim minęło 331 biegaczy.

Zwycięzca zawodów Artur Olejarz ma na koncie już trzy wygrane w trwającej edycji, a to oznacza, że jest bardzo bliski drugiego triumfu w klasyfikacji generalnej cyklu (był najlepszym zawodnikiem w poprzednim sezonie). Dzisiejszy wynik Artura to 16:21. Drugie miejsce zajął Dawid Wyrobiec (17:09), a trzecie – Konrad Nosarzewski (17:21).

Rywalizacja pań odbyła się bez dwóch faworytek – rekordzistki trasy i zwyciężczyni dwóch biegów w trwającej edycji - Aleksandry Lisowskiej oraz najlepszej w dwóch poprzednich edycjach - Moniki Jackiewicz, która wygrała w tym sezonie jeden raz. Z wygranej cieszyła się dzisiaj Mariola Sudzińska, która na pokonanie trasy potrzebowała 20 minut i 30 sekund.
R E K L A M A
banner
- W takich warunkach, jak dzisiaj, kiedy jest ślisko, nie za bardzo jest możliwość, by się ścigać. Dla mnie liczyło się, by zrobić dobry trening i bezpiecznie, bez kontuzji dobiec do mety. Biegłam zatem zachowawczo, ale widząc, że nie ma faworytek powiedziałam sobie, że nie mogę zupełnie odpuścić tego biegu. Cieszę się, że udało mi się wygrać, z zadowalającym jak na te warunki wynikiem. Najtrudniej było oczywiście na podbiegu, który jest na ostatnim kilometrze, ale dzisiaj trzeba było uważać również na ostatnim zbiegu, gdzie było wyjątkowo ślisko – relacjonowała na mecie zwyciężczyni biegu.

Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Marta Barcewicz (21:24), a trzecie miejsce zajęła Krystyna Pieczulis (22:32).

Wśród startujących zawodników liczną reprezentację miała Grupa DBK, która podczas biegów CITY TRAIL w całej Polsce biega nie tylko dla siebie, ale także pomaga dzieciom.

– Startujemy w CITY TRAIL już trzeci sezon. Na początku było w drużynie kilka osób, a teraz tylko w Olsztynie jest już około dwudziestu. Kiedyś musiałam namawiać do startów, a dzisiaj kolejne osoby same się zgłaszają i dołączają do nas. Czasami pojawia się między nami rywalizacja, ale raczej się wspieramy. Mamy też wspólny cel – nasza firma przekaże na Fundację „Przyszłość dla dzieci” kwotę, która będzie zależała od kilometrów, jakie przebiegniemy w całej edycji CITY TRAIL w kilku miastach w całej Polsce. To nas bardzo motywuje – mówiła na mecie Gabriela Szyndralewicz, kapitan drużyny Grupa DBK Olsztyn.

W dzisiejszych zawodach nie zabrakło także znacznie młodszych zawodników – startujących w cyklu CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział blisko 90. młodych sportowców.  

Kolejne – piąte już zawody CITY TRAIL Olsztyn odbędą się 18 lutego. Ostatni bieg w edycji zaplanowany jest na 25 marca. Wszystkie imprezy odbywają się na tej samej trasie – nad Jeziorem Długim. Zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi będą dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie cyklu będzie siódmą imprezą, o charakterze uroczystej gali.

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się - poza Olsztynem - także w dziewięciu innych miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Justyna Grzywaczewska

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl