Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2017-01-20 20:01 | Rozmiar tekstu: A A A

Wojewoda i kurator o kolejnych etapach reformy oświaty

Olsztyn24
Od lewej: Krzysztof Marek Nowacki, Artur Chojecki i Barbara Antczak | Więcej zdjęć »
Zapowiadana na wrzesień 2017 roku reforma oświaty wchodzi w kolejny etap. O tym, jak będzie przebiegało jej wdrażanie rozmawiano dzisiaj (20.01) w Urzędzie Wojewódzkim na konferencji prasowej zwołanej przez wojewodę warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego i Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego.

Podczas spotkania wojewoda poinformował między innymi, że Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska powołała zespół ds. wdrażania nowego ustroju szkolnego, którego odpowiedniki będą działały również w województwach. Ich głównym zadaniem ma być monitoring procesu przekształceń i zmian związanych z podstawą programową. Działalność zespołu warmińsko-mazurskiego będzie nadzorował wicekurator Wojciech Cybulski.

Kolejne podjęte w tej sprawie działania to zorganizowanie szkoleń dla nauczycieli dotyczących nowej podstawy programowej oraz wyznaczenie wizytatorów do bezpośredniego kontaktu z dyrektorami szkół, którzy mają służyć wsparciem we wprowadzaniu zmian w konkretnych placówkach.
R E K L A M A
banner
Przygotowano również cykl spotkań dla przedstawicieli samorządów, zaś rodzicom, opiekunom proponowana jest możliwość skorzystania z infolinii uruchomionej przez kuratorium (tel. 89 5232375 - pytania, uwagi można zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.00), gdzie pracownicy merytoryczni odpowiadają na pytania związane ze zmianami.

Spotkanie zarejestrowaliśmy na filmie wideo, zapraszamy do jego obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa wojewody i kuratora oświaty ws. reformy oświaty

»

20-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl