Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
d. | 2017-01-26 22:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Słynne okładki płyt z kolekcji Jerzego Kurowskiego w BWA

Olsztyn24
Od lewej: Jerzy Kurowski, dyrektor BWA Małgorzata Bojarska-Waszczuk i dziennikarz Piotr Metz | Więcej zdjęć »
W BWA Galerii Sztuki w Olsztynie odbył się dzisiaj (26.01) wernisaż wystawy „Słynne płyty – słynne okładki z kolekcji Jerzego Kurowskiego”.

Kuratorzy: Jerzy Kurowski, Wojciech Wedle

„Słynne płyty – słynne okładki z kolekcji Jerzego Kurowskiego” to tytuł wystawy okładek płyt winylowych pochodzących ze zbiorów olsztyńskiego kolekcjonera Jerzego Kurowskiego. Na wystawie przygotowanej przez Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie zaprezentowanych zostało blisko 450 okładek, w tym 60 powstałych z udziałem Andy`ego Warhola. Jest to prawdopodobnie największa w Polsce kolekcja okładek „króla popartu”.
R E K L A M A
banner
Na ekspozycji znajdziemy tak legendarne pozycje, jak alternatywna okładka płyty „Sticky Fingers” zespołu Rolling Stones czy kontrowersyjna „rzeźnicza” okładka amerykańskiego albumu Beatlesów. Osobną część ekspozycji poświęcono też polskim autorom z Rosławem Szaybo, Stanisławem Zagórskim i Markiem Karewiczem na czele.

Wystawie towarzyszy obszerne wydawnictwo opisujące historię „sztuki na okładkach”, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Andy`ego Warhola, opatrzone barwnymi reprodukcjami wszystkich eksponowanych prac.

Wystawę można oglądać do 5 marca w sali kameralnej i holu galerii. Więcej informacji o niej natomiast dostępnych jest w zapisie wideo dzisiejszego wernisażu. Zapraszamy do jego obejrzenia.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Wernisaż wystawy „Słynne płyty – słynne okładki z kolekcji Jerzego Kurowskiego”

»

26-01-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl