Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2016-11-11 12:25 | Rozmiar tekstu: A A A

Wystawę „Tożsamość zapisana” Izabelli Janiszewskiej-Obarek prezentuje BWA

Olsztyn24
Od lewej: Izabella Janiszewska-Obarek i Małgorzata Bojarska-Waszczuk, dyrektor BWA | Więcej zdjęć »
W sali głównej BWA Galeria Sztuki w Olsztynie odbył się wczoraj (10.11) wernisaż wystawy „Tożsamość zapisana” Izabelli Janiszewskiej-Obarek. Wystawa powstała z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej artystki.

Prof. Andrzej Banachowicz (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) o twórczości artystki:

Własne wizje poetyckie realizuje na malarsko wyodrębnionej płaszczyźnie - rysując pędzlem przedmioty w różny sposób usytuowane w przestrzeni obrazu. Mieszając techniki i technologie, rozpięta pomiędzy pędzlem - farbą, ołówkiem, piórkiem czy pastelą, Izabella Janiszewska-Obarek niezmiennie przywołuje i odnosi się do przeżytych swoich światów. Przetwarza je, by ukazać swój wszechświat, by przywołać kształty z niebytu. Ta relacja zapisu kształtów balansująca pomiędzy formą abstrakcyjną a realną to szczególna granica, gdzie nie można do końca ustawić ostrości. I jest to istota tej dzisiaj opisywanej twórczości.
 

Izabella Janiszewska-Obarek (urodzona w Kołobrzegu) studia artystyczne odbyła na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pod kierunkiem prof. Eugeniusza Markowskiego, prof. Teresy Pągowskiej i prof. Jerzego Tchórzewskiego. Dyplom uzyskała w Pracowni Plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego (1977). Jest Stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki z 1983 r. Doktorat i habilitacja w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Obecnie jest profesorem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki.
R E K L A M A
banner
Uprawia rysunek, malarstwo sztalugowe, malarstwo na jedwabiu. Od 1976 r. bierze udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach muzealnych, zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (Szwecja, Francja, Niemcy, Włochy, Kanada, USA, Watykan).

Ekspozycja będzie czynna do 4 grudnia.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że z dniem 25.05.2018 r. wyłączamy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze zostaną usunięte. Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy malarstwa Izabelli Janiszewskiej-Obarek w BWA

10-11-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl