Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Tomasz Lenkiewicz | 2017-02-06 15:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Ferie zimowe 2017 w Muzeum Sportu

Olsztyn24
Zimowe Ferie w Muzeum Sportu w Olsztynie (fot. archiw. Muzeum Sportu) | Więcej zdjęć »
Sporym zainteresowaniem cieszyła się przygotowana na tegoroczne zimowe ferie oferta Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego w Olsztynie. W ciągu dwóch feryjnych tygodni placówkę odwiedziło 12 grup zorganizowanych oraz 22 osoby indywidualne.

Muzeum odwiedziły m.in. grupy zorganizowane ze szkół podstawowych nr 3, nr 1 i nr 25 oraz z klubu sportowego „Budowlani” Olsztyn. Podczas spotkań goście zapoznali się z historią Igrzysk Olimpijskich ery starożytnej i nowożytnej. Młodzież poznała również historię powstania Muzeum Sportu im. Mariana Rapackiego, sylwetki olimpijczyków oraz sportowców z Warmii i Mazur. Dużo uwagi poświęcono imprezom sportowym, jakie będą miały miejsce w roku bieżącym, zwłaszcza Mistrzostwom Europy w piłce siatkowej mężczyzn, które odbędą się w Polsce.

Odwiedzający placówkę obejrzeli też film „Historia siatkarza z Olsztyna”. Praca ta zdobyła I miejsce w I konkursie multimedialnym „Sportowcy Warmii i Mazur”, zorganizowanym przez OSiR w Olsztynie. Jego bohaterem jest Mirosław Rybaczewski – mistrz świata (Meksyk 1974) oraz mistrz olimpijski (Montreal 1976). Autorami filmu są uczniowie ZSO im. C.K. Norwida – Gimnazjum nr 8 w Olsztynie. Drugi prezentowany film „Sylwetka Mieczysława Doroszuka – trenera siatkarskiego” zdobył I miejsce w II konkursie multimedialnym. Jego autorami są Eugeniusz Ciarciński i  Marcin Rogawski z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie. Ponadto uczniowie obejrzeli filmy animowane, przedstawiające historię sportu oraz Igrzysk Olimpijskich, a także film dotyczący przepisów gry w piłkę siatkówką.
R E K L A M A
banner
Dużą atrakcją „Ferii w Muzeum Sportu” była prezentowana wystawa Piotra Bojarskiego „Kolekcja szalików piłkarskich klubów Europy” oraz wizyta Heleny Piotrowskiej – m.in. autorki książki o patronie muzeum Marianie Rapackim. Pani Helena odwiedziła placówkę, by pokazać wnukom pamiątki sportowców Warmii i Mazur. Było to wspaniałą okazją dla obecnych w muzeum osób, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i dowiedzieć się więcej na temat książki i jej bohatera.

Podobna sytuacja była, gdy do muzeum przyszedł sportowiec-amator, multimedalista – Bolesław Krawczyk. Jego dwie muzealne gabloty wzbudzały podziw wśród uczniów. Było to również wspaniałą okazją do zdobycia autografu i zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć.

Odbyły się również konkursy i zabawy związane z historią sportu oraz dyscyplinami sportowymi. Za udział w tych konkursach uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody rzeczowe, gadżety, słodycze oraz wejściówki do Aquasfery, które ufundował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Tomasz Lenkiewicz

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl