Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-02-13 16:42 | Rozmiar tekstu: A A A

Podopieczni DPS będą podróżować nowym busem

Olsztyn24
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz przekazuje dyrektor DPS Lucynie Kłusowskiej kluczyki do samochodu. | Więcej zdjęć »
Automatyczna winda umożliwiającą wprowadzanie do pojazdu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim czy system ogrzewania postojowego. Nowy samochód zapewni mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej z ul. Bałtyckiej przemieszczanie się w komfortowych warunkach.

W olsztyńskim Domu Pomocy Społecznej mieszkają osoby wymagające całodobowej opieki z powodu wieku, choroby czy niepełnosprawności. Stan zdrowia podopiecznych wymaga częstych wizyt w specjalistycznych placówkach ochrony zdrowia. Sprawny samochód do transportu osób, w tym również poruszających się na wózku, jest zatem rzeczą pierwszej potrzeby.

Na użytek DPS przekazano dzisiaj (13.02) przed Urzędem Miasta 9-osobowego busa marki Opel, dostosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Samochód razem z wyposażeniem zakupiono za ponad 160 tys. zł ze środków budżetu miasta. Dyrektor DPS, Lucyna Kłusowska, odebrała kluczyki z rąk prezydenta Piotra Grzymowicza.
R E K L A M A
banner
- Bardzo się cieszę, że możemy choć w małym stopniu podnieść komfort życia osób, które na co dzień zmagają się z ciężkimi chorobami czy niepełnosprawnością - powiedziała. - Jest to również prezent od olsztynian, którzy płacąc podatki w Olsztynie, zasilają budżet miasta i pomagają w finansowaniu takich ważnych przedsięwzięć.

Nowy samochód wyposażony jest w automatyczną windę chowaną wewnątrz pojazdu, umożliwiającą wprowadzanie do pojazdu osoby niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim, atestowany system mocowania wózka w pojeździe, pasy bezpieczeństwa dla osoby niepełnosprawnej na nim transportowanej, a także system umożliwiający łatwy i szybki demontaż siedzisk w przestrzeni pasażerskiej. Jednak główną zaletą pojazdu jest ogrzewanie postojowe, które zapewni podopiecznym DPS komfort podróży zarówno latem, jak i zimą.

- Poprzedni samochód był w użytkowaniu 16 lat - tłumaczy Lucyna Kłusowska. - Rezultatem długoletniej eksploatacji były częste awarie techniczne, słaba wydolność oraz uszkodzenia mechaniczne pojazdu. Nie posiadał również sprawnego systemu klimatyzacji. To wielka radość szczególnie dla naszych podopiecznych, którzy będą mogli podróżować w komfortowych warunkach.


******

Dom Pomocy Społecznej zlokalizowany przy ulicy Bałtyckiej istnieje od 1 grudnia 2003 r. Jest placówką opiekuńczą stałego pobytu. Mieszkańcy mają zapewnioną opiekę lekarską, całodobową opiekę pielęgniarską, codzienne wyżywienie z uwzględnieniem diet oraz rehabilitację. W domu znajduje się 40 miejsc.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Przekazanie busa podopiecznym DPS z ul. Bałtyckiej

13-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl