Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Lech Wąsowski | 2017-01-16 20:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 5 kolędowało w DPS „Kombatant”

Olsztyn24
Koncert kolęd w wykonaniu chóru Gimnazjum nr 5 w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Chór Gimnazjum nr 5 w Olsztynie pod kierunkiem Hanny Borys udał się dzisiaj (16.01) do Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Uczniowie dla lokatorów tej placówki przygotowali koncert kolęd.

Uczniowie zostali bardzo mile przywitani. Na stołówce czekała już na nich spora grupka mieszkańców. Przyszli wysłuchać kolęd w wykonaniu gimnazjalnego chóru. Uczniowie zaczęliśmy jednak od życzeń z okazji Nowego Roku.

Koncert rozpoczął się kolędami w języku ojczystym, które tak się spodobały lokatorom „Kombatanta”, że śpiewali je wspólnie z chórzystami, co dawało wiele radości i wzruszeń. Na koniec występu chór zaśpiewał kolędę ukraińską, a następnie „Cichą noc” po niemiecku, angielsku, w narzeczu afrykańskim i oczywiście po polsku. Chór dostał wielkie brawa i pięknego aniołka wykonanego przez pensjonariusza DPS „Kombatant”.
R E K L A M A
banner
Młodzież po wyjściu z sali stwierdziła, że atmosfera była tak fantastyczna, że koniecznie trzeba tu jeszcze wrócić. Jest to możliwe, ponieważ chórzyści dostali zaproszenie na kolejne występy.

Lech Wąsowski


Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl