Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Lech Wąsowski | 2017-01-16 20:54 | Rozmiar tekstu: A A A

Gimnazjum nr 5 kolędowało w DPS „Kombatant”

Olsztyn24
Koncert kolęd w wykonaniu chóru Gimnazjum nr 5 w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Chór Gimnazjum nr 5 w Olsztynie pod kierunkiem Hanny Borys udał się dzisiaj (16.01) do Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Uczniowie dla lokatorów tej placówki przygotowali koncert kolęd.

Uczniowie zostali bardzo mile przywitani. Na stołówce czekała już na nich spora grupka mieszkańców. Przyszli wysłuchać kolęd w wykonaniu gimnazjalnego chóru. Uczniowie zaczęliśmy jednak od życzeń z okazji Nowego Roku.

Koncert rozpoczął się kolędami w języku ojczystym, które tak się spodobały lokatorom „Kombatanta”, że śpiewali je wspólnie z chórzystami, co dawało wiele radości i wzruszeń. Na koniec występu chór zaśpiewał kolędę ukraińską, a następnie „Cichą noc” po niemiecku, angielsku, w narzeczu afrykańskim i oczywiście po polsku. Chór dostał wielkie brawa i pięknego aniołka wykonanego przez pensjonariusza DPS „Kombatant”.
R E K L A M A
banner
Młodzież po wyjściu z sali stwierdziła, że atmosfera była tak fantastyczna, że koniecznie trzeba tu jeszcze wrócić. Jest to możliwe, ponieważ chórzyści dostali zaproszenie na kolejne występy.

Lech Wąsowski


Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~J.Mieszczynska ambasador POLIN / 2017-01-17 21:44
Piękna inicjatywa. Łączy pokolenia.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl