Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
wb | 2016-03-15 20:20 | Rozmiar tekstu: A A A

SLD: Nowy „Okrągły Stół” drogą do zgody narodowej

Olsztyn24
Konferencja prasowa SLD w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Sojusz Lewicy Demokratycznej proponuje, by konflikt w sprawie Trybunału Konstytucyjnego rozwiązać przy nowym „Okrągłym stole”. Z propozycją zwołania takiego spotkania przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty wystąpił do prezydenta RP Andrzeja Dudy. O lewicowym pomyśle na rozwiązanie wciąż pogłębiającego się konfliktu wokół TK i złagodzenia podziałów w społeczeństwie mówili dziś (15.03), podczas zwołanej w Olsztynie konferencji prasowej: Władysław Mańkut - przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD na Warmii i Mazurach, Marcin Kulasek - sekretarz generalny SLD i Grzegorz Gieda – przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w Olsztynie.

- Dzisiaj przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty przekazał list do prezydenta RP Andrzeja Dudy z propozycją zwołania „Okrągłego Stołu” - poinformował Władysław Mańkut. - Myślę, że byłoby to dobre miejsce, które pozwoliłoby Polakom zrozumieć co się zdarzyło i dlaczego.

- Z naszej strony, tutaj w Olsztynie, złożyliśmy na ręce przewodniczącego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz marszałka województwa projekt uchwały Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego w sprawie zgody narodowej - dodał Marcin Kulasek, który jest także radnym wojewódzkim w Olsztynie. - Uchwała nawołuje polityków do podjęcia wspólnych działań, apeluje do nich, żeby zechcieli zrozumieć, że wspólne rozmowy przy umownym „Okrągłym Stole” są więcej warte niż różnego rodzaju „Kryteria uliczne”.
R E K L A M A
banner
Drugi z tematów poruszonych podczas konferencji prasowej SLD były dopływające z gmachu na Wiejskiej w Warszawie pogłoski o planach obniżenia emerytur służb mundurowych. Szczegółów tych planów przedstawiciele SLD nie znają, tłumacząc ten stan brakiem swoich reprezentantów w sejmie. Informacje jednak są na tyle wiarygodne, że Włodzimierz Czarzasty wraz z przedstawicielami Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych i Związku Żołnierzy Wojska Polskiego podpisali wczoraj (14.03) przesłanie do emerytów mundurowych, w którym „wyrażają najwyższe zaniepokojenie dzieleniem polskich żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych według kryterium daty urodzenia i przy zastosowaniu odpowiedzialności zbiorowej”.

- Po 27. latach zmian w Polsce, ciągle jeszcze się próbuje stosować zasadę odpowiedzialności zbiorowej, analizuje się możliwości obniżenia emerytur w służbach mundurowych - powiedziazł Władysław Mańkut. - Tego typu działania, w ocenie SLD, są działaniami destabilizującymi jedność społeczną, wprowadzającymi poczucie niefunkcjonowania państwa prawa. Obywatele nie mogą się czuć bezpieczni nie tylko w sensie bezpieczeństwa fizycznego, ale również z punktu widzenia ich praw nabytych.

Przebieg całej konferencji zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia nagrania.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~uerr / 2016-03-16 10:31
wyborcy odeslali komuszkow na emeryture i niech tak zostanie
~ciekawy / 2016-03-16 09:12
Dlaczego Panowie z SLD nie występują w sweterkach jak ich przywódca Czarzasty?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa SLD w Olsztynie [15.03.2016]

»

15-03-2016

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl