Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email Justyna Grzywaczewska | 2017-02-16 17:44 | Rozmiar tekstu: A A A

Biegasz? W sobotę masz okazję sprawdzić się w przełaju

Olsztyn24
City Trail (fot. archiw. CT - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W najbliższą sobotę (18.02) odbędzie się piąta impreza CITY TRAIL w Olsztynie. Przed nami kolejny zimowy bieg. Kto najlepiej poradzi sobie trasie? Okaże się już za kilka dni. Lista startowa będzie otwarta w dniu imprezy.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześciu leśnych biegów, które odbywają się od października do marca na ścieżkach nad Jeziorem Długim. Dystans do pokonania to zawsze 5km. W zawodach biorą udział głównie osoby biegające amatorsko i rekreacyjnie, ale są wśród nich również znakomici biegacze – także z krajowej czołówki. Warto odnotować, że Olsztyn jest jednym z dziesięciu miast, w których odbywa się cykl, a ekipa organizująca imprezy co weekend odwiedza dwie lub trzy lokalizacje. Miasta, w których odbywają się zawody, to – poza Olsztynem: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

W styczniowej imprezie nad Jeziorem Długim pojawiło się 337. biegaczy. Rekord frekwencji został ustanowiony w listopadzie 2014 roku i wynosi 438 osoby. Najwyższa frekwencja trwającego sezonu to 428. zawodników.
R E K L A M A
banner
- Cykl zawodów CITY TRAIL, w którym od kilku lat mam okazję brać udział, to doskonały akcent treningowy dla wielu biegaczy zarówno tych zaawansowanych, jak i początkujących. Ciekawa trasa w tak pięknych okolicznościach przyrody to doskonała zabawa i mile spędzony czas, który daje nam poczucie, że robimy coś dobrego dla swojego zdrowia – mówi Barbara Pudło, czołowa biegaczka średniodystansowa lat 80-tych, pięciokrotna mistrzyni Polski (na dystansach 1500m, 800m i w sztafecie 4x400m), aktualnie nauczycielka i trenerka triathlonu. - Dobrym pomysłem jest rywalizacja drużynowa oraz biegi dla dzieci i młodzieży, które niewątpliwie stanowią doskonały walor wychowawczy. Wykorzystuję to, startując w cyklu z moimi uczniami.

Klasyfikacja generalna ciągle niewiadomą

W trwającej edycji odbyły się już cztery imprezy, a to oznacza, że część biegaczy już teraz zasłużyło na pamiątkowy medal, ponieważ aby go otrzymać, należy pobiec właśnie cztery razy. Podobnie jest z klasyfikacją generalną cyklu. Aby zostać sklasyfikowanym i walczyć o nagrody, także trzeba ukończyć cztery biegi. W czołówce ta sztuka udała się dotychczas Konradowi Nosarzewskiemu i to on jest liderem tabeli. Niemal pewne jest jednak, że wyprzedzi go Artur Olejarz, który startował trzy razy i trzy razy wygrywał.

Wśród kobiet na czele tabeli jest aktualnie Mariola Sudzińska, jednak walka o zwycięstwo najpewniej będzie rozgrywać się pomiędzy Aleksandrą Lisowską, która ma na koncie dwa starty i dwie wygrane, oraz Moniką Jackiewicz, która dotychczas wzięła udział w trzech biegach – jeden wygrała, a w dwóch była druga.

Dzieciaki też biegają!

W ramach zawodów rozgrywane są także biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Zawodnicy startują w pięciu kategoriach wiekowych: do 5 lat, 6-7 lat, 8-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat. Dystanse – to w zależności od wieku – 300m, 600m, 1km, 2km.

- Niezależnie od pory roku zachęcamy Polaków do dbania o swoje zdrowie i życie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden. - Regularnie realizujemy działania edukacyjne na temat prowadzenia zdrowego trybu życia poprzez badania, właściwe odżywianie, ruch oraz profilaktykę finansową. Niezmiernie cieszy nas stała popularność zawodów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Świadczy to o rosnącej świadomości społeczeństwa na temat tego, jak ważna dla naszego zdrowia jest aktywność fizyczna

Zapisy w dniu zawodów

Osoby, które zapiszą się dopiero w dniu zawodów, będą musiały zapłacić 25 zł. Opłata w CITY TRAIL Junior to zawsze 5 zł, z których połowa jest przekazywana na cele charytatywne.

Plan minutowy imprezy

Początek imprezy to godz. 8.30, kiedy to otwarte zostanie biuro zawodów. Będzie ono zlokalizowane na polanie w okolicy mostu nad Jeziorem Długim. Od godz. 9.30 będą odbywać się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11.00 wystartują dorośli.

Uroczyste podsumowanie

Cykl składa się z sześciu biegów (ostatnie zawody są zaplanowane na 25 marca) i siódmej imprezy – uroczystej gali podsumowującej sezon 2016/2017. Odbędzie się ona 12 kwietnia. Tego dnia wszyscy, którzy ukończą co najmniej cztery biegi, będą mogli odebrać pamiątkowe medale, a najszybsi zostaną nagrodzeni.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl