Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-02-21 23:06 | Rozmiar tekstu: A A A
Planeta 11

Warszawiak zwycięzcą jubileuszowej edycji dyktanda

Olsztyn24
Arkadiusz Kleniewski z Warszawy jest wicemistrzem polskiej ortografii 2016 | Więcej zdjęć »
Dzisiaj (21.02) na całym świecie obchodzony był Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji Biblioteka Multimedialna Planeta 11, filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, zorganizowała dyktando z języka polskiego. Była to już dziesiąta jego edycja, odbywająca się pod honorowym patronatem Prezydenta Olsztyna.

W tym roku znajomość interpunkcji i ortografii postanowiło sprawdzić blisko czterdzieści osób, nie tylko mieszkańców Olsztyna. Zwycięzca dyktanda, Arkadiusz Kleniewski (wicemistrz polskiej ortografii roku 2016), przyjechał z Warszawy. Za zwycięstwo otrzymał czytnik e-booków, zestaw e-booków, wejściówkido kina, abonament na multimedia do Planety 11, książki oraz gadżety.

Tekst tegorocznego dyktanda przygotowała dr hab. Alina Naruszewicz-Duchlińska, prof. UWM, zaś przeczytał je - podobnie jak rok temu - Dawid Dziarkowski, aktor olsztyńskiego Teatru Jaracza.
R E K L A M A
banner
Więcej o dyktandzie można dowiedzieć się z relacji wideo, którą wkrótce udostępnimy. Zachęcamy do obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Babcia / 2017-02-22 11:53
Dzień wcześniej odbyło się dyktando dla dzieci. Pierwsze miejsce zdobyła Basia Kotlińska, uczennica kl. IVb Szkoły Podstawowej w Rusi. Kto zwyciężył w kategorii dzieci młodszych nie zapamiętałam, ale gratuluję.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Dyktando 2017 w Planecie 11

21-02-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl