18:13 28 marca 2024 Imieniny: Anieli, Jana

UG Dywity | 2017-02-27 19:37 | Rozmiar tekstu: A A A
Kolejne sukcesy sportowców z Dywit

Medale i puchary przełajowców

Medale i puchary przełajowców z Dywit (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »

Złoto, srebro, wysokie miejsca i dwa puchary w klasyfikacji drużynowej - to znakomite wyniki reprezentantów gminy Dywity w Otwartych Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS. Pierwsza impreza przełajowa w naszym regionie odbyła się w piątek (24.02) w Pasłęku.

Podczas tych mistrzostw bardzo dobrze spisali się zawodnicy klubu GUKS Asy Dywity. Złoty medal w biegu młodziczek zdobyła Ola Król, która w świetnym stylu wygrała w biegu na dystansie 1500 metrów. W tym samym biegu Ala Jabłońska zajęła punktowane 19. miejsce. Za tydzień Ola weźmie udział w Mistrzostwach Polski LZS w Żerkowie. Trzymajmy więc 4 marca kciuki za podopieczną trenera Andrzej Garbino.

W biegu chłopców świetnie spisał się Mateusz Maleszka, który po dobrym biegu na dystansie 1000 metrów zdobył srebrny medal. W biegu dziewcząt na dystansie 1000 metrów dzielnie walczyły najmłodsze biegaczki. Wysokie, piąte miejsce zajęła Julia Kopiczyńska, siódma była młodsza o 2 lata od większości rywalek Zuzia Stankiewicz. Dobrze pobiegły również Dagmara Milewicz (10. miejsce), Fabiana Skuza (11. m), Oliwia Suchecka (14. m) oraz Greta Bołtromiuk (16. m). Wszystkie nasze zawodniczki, dzięki dobrym miejscom zapunktowały do klasyfikacji drużynowej.

W biegu juniorów młodszych na dystansie 2000 metrów dobrze pobiegli dwaj zawodnicy: Mikołaj Truszczyński minął linię mety piąty, zaś Sylwek Paluch był siódmy.
- Dzięki świetnej postawie wszystkich naszych zawodników w klasyfikacji klubów wspólnie z KS Polonia Pasłęk zajęliśmy pierwsze miejsce, zaś w klasyfikacji gmin zrzeszonych w LZS zdobyliśmy trzecie miejsce - mówi Szymon Niestatek, trener GUKS Asy Dywity. - Dziękuję wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za walkę na trasach i gratuluję pierwszych sukcesów w nowym sezonie lekkoatletycznym.

Opiekunami reprezentacji Gminy Dywity byli trenerzy Ewa Lewandowska, Szymon Niestatek oraz Andrzej Garbino. Wyjazd na Mistrzostwa Województwa zapewniła Gmina Dywity.