Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2017-02-13 15:30 | Rozmiar tekstu: A A A

Mistrzyni Polski w lekkoatletyce jest z Dywit!

Olsztyn24
Alicja Potasznik na najwyższym stopniu podium | Więcej zdjęć »
Wielki sukces Alicji Potasznik, podopiecznej GUKS Asy Dywity, która została halową mistrzynią Polski kadetów w biegu na 200 metrów podczas Mistrzostw Polski w Lekkoatletyce U18 i U20. Mistrzostwa odbywały się od 11 do 13 lutego w Toruniu. To historyczny wyczyn, bo klub z Dywit nigdy nie miał złotego medalu mistrzostw Polski. Dopełnieniem udanego startu było znakomite czwarte miejsce w biegu na 200 metrów w kategorii juniorów starszej z sióstr Potasznik – Pauliny.

Klub lekkoatletyczny z Dywit przyzwyczaił już swoich kibiców i mieszkańców Gminy Dywity do udanych startów i medali mistrzostw Polski, a nawet Europy (srebro mistrzostw Europy w sztafecie szwedzkiej zdobyła w 2016 roku Alicja Potasznik – red.). Nie inaczej było podczas Halowych Mistrzostw Polski juniorów i kadetów, które zostały rozegrane w najlepszej obecnie polskiej hali lekkoatletycznej w Toruniu. Po znakomitych eliminacjach, w których Alicja pobiła rekord życiowy, apetyty przed finałem były duże. Alicja po raz kolejny nie zawiodła i wygrała bieg finałowy z kolejnym rekordem życiowym 24,97 sek. zdobywając złoto i tytuł halowej mistrzyni Polski kadetek w biegu na 200 metrów!

- To pierwszy złoty medal mistrzostw Polski w historii naszego klubu! – cieszy się Szymon Niestatek, trener klubu Asy Dywity. – Alicja po emocjonującej walce zwyciężyła z rywalkami.
R E K L A M A
banner
Dopełnieniem udanego startu było znakomite czwarte miejsce w biegu na 200 metrów w kategorii juniorów starszej z sióstr Potasznik – Pauliny. Do brązowego medalu zabrakło zaledwie piętnaście setnych sekundy, czyli kilkunastu centymetrów! Pozostaje niedosyt, ale właśnie taki jest sport ze swoim pięknem i dramatyzmem. Jak mówi trener, zawodniczki z Dywit zbudowały formę na mistrzostwa Polski podczas zgrupowania w górach oraz na intensywnym zgrupowaniu w Spale.

- Co prawda z powodu pogody i warunków zimowych nie zrealizowaliśmy do końca planu treningowego, tym bardziej jestem zadowolony z wyników i formy obu zawodniczek – mówi Szymon Niestatek. – Chcę przy okazji podziękować wszystkim osobom, które wsparły nasz wyjazd do Torunia.

Teraz przed dywickimi mistrzyniami chwila odpoczynku, a pod koniec lutego ruszą przygotowania do sezonu letniego na otwartych stadionach. Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie w Polsce Gminy Dywity.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl