Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-03-02 15:46 | Rozmiar tekstu: A A A
Po kradzieży rowerów ratowniczych PCK

Szczęśliwy koniec problemów

Olsztyn24
Ratownicy PCK dziękują Czesławowi Ciućkowskiemu za naprawienie rowerów ratowniczych | Więcej zdjęć »
Zakończyły się problemy olsztyńskich ratowników Polskiego Czerwonego Krzyża związane z kradzieżą dwóch rowerów wykorzystywanych do niesienia pomocy przedmedycznej. Dzisiaj (2.03) wolontariusze odebrali odzyskane przez policjantów rowery z Salonu Rowerowego Czesława Ciućkowskiego, gdzie usunięto szkody spowodowane przez złodziei i przygotowano rowery do tegorocznego sezonu letniego.

Przypomnijmy, że olsztyńscy ratownicy z PCK zostali wyposażeni w dwa rowery warte po około 2 tys. złotych każdy w czerwcu 2015 roku. Przez dwa sezony pojazdy służyły ratownikom do pełnienia służby nad brzegami Jeziora Ukiel i w innych miejscach imprez masowych. Po sezonie jednoślady przechowywano w garażu przy siedzibie PCK w Olsztynie. We wtorek, 31 stycznia br., wolontariusze stwierdzili włamanie do garażu i kradzież rowerów. O kradzieży powiadomili policję, a sprawę nagłośnili za pośrednictwem mediów. Po kilku dniach policjanci znaleźli rowery w jednym z komisów w Lublinie. W tydzień po ujawnieniu kradzieży rowery były z powrotem w Olsztynie.

Niestety, złodzieje nie obchodzili się z rowerami łagodnie. Ramy były poobijane z lakieru, tarcze hamulcowe pokrzywione, a przerzutki nie działały. Złodzieje pozbawili też rowery części wyposażenia: oświetlenia, liczników i błotników, których do dzisiaj nie odnaleziono. Pojazdy wymagały więc naprawy i uzupełnienia brakującego wyposażenia.
R E K L A M A
banner
PCK, jako niezamożna organizacja pozarządowa, nie miał pieniędzy na ten cel. Wolontariusze zaapelowali więc o pomoc w tej sprawie do ludzi dobrej woli. Prawie natychmiast odpowiedział Salon Rowerowy Czesława Ciućkowskiego.

- To córka podpowiedziała, żebyśmy pomogli - mówi krótko Czesław Ciućkowski. - A ja pomagam zawsze, gdy tylko mogę.

Rowery trafiły więc do salonu przy ul. Lubelskiej, gdzie odzyskały dawny blask i wyposażenie.

Ile kosztowała naprawa? - pytamy Czesława Ciućkowskiego.

- To prezent - odpowiada. A w polskiej kulturze o wartości prezentów się nie rozmawia.

Rowery zostały więc naprawione za „uścisk dłoni”, ale także za list gratulacyjny, jaki wolontariusze PCK przekazali Czesławowi Ciućkowskiemu odbierając sprawne i gotowe do nowego sezonu rowery.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Ratownicy PCK dziękują za naprawienie rowerów

02-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl