Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
UG Dywity | 2017-03-06 14:31 | Rozmiar tekstu: A A A
Sukcesy w szachach i przełajach

Znakomita passa dywickich sportowców

Olsztyn24
Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Grazu (fot. Promocja UG Dywity - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Trwa znakomita passa dywickich sportowców. W weekend reprezentująca klub GUKS Asy Dywity Ola Król została mistrzynią Polski młodziczek w biegu przełajowym na 1500 metrów. Wspaniały sukces odniósł w austriackim Grazu Artur Hrymowicz, młody szachista z Dywit, który z zwyciężył w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w kategorii Open B.

Kibice z Gminy Dywity znowu mają powody do zadowolenia i dumy. Po niedawnym złotym medalu halowych mistrzostw Polski kadetek Alicji Potasznik, która była najlepsza w biegu na 200 metrów na mistrzostwach w Toruniu, kolejne znakomite wieści nadeszły z Żerkowa. W weekend odbywały się tam mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Biegach Przełajowych. Reprezentująca klub lekkoatletyczny Asy Dywity Aleksandra Król w pięknym stylu zwyciężyła w biegu na 1500 metrów w kategorii młodziczek.

– Ola pobiegła fenomenalnie i zdobyła tytuł mistrzyni Polski młodziczek! – cieszy się Szymon Niestatek z klubu GUKS Asy Dywity. – To olbrzymi sukces naszej zawodniczki, jak i jej trenera Andrzeja Garbino, który doskonale przygotował Olę do startu.
R E K L A M A
banner
To już drugie mistrzostwo Polski Guks Asy Dywity w tym roku.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Wspaniały sukces odniósł też w austriackim Grazu Artur Hrymowicz, młody szachista z Dywit, który z zwyciężył w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w kategorii Open B. Artur po 9 rundach uzyskał 7,5 pkt i w pokonanym polu zostawił 87 szachistów z kilkunastu krajów!  

Gimnazjalista z Dywit treningi zaczął w 2011 roku na zajęciach w GOK Dywity.

– Trzeba podkreślić zasługę Gminy Dywity, że finansowała takie zajęcia i mogliśmy dzięki temu odkryć talent Artura - mówi Artur Hrymowicz senior, tata utalentowanego szachisty.

Aktualnie Artur ma szachową pierwszą kategorię plus, czyli wypełnił normę na kandydata na mistrza krajowego.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl