Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
AS | 2017-03-06 15:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Jak w 2017 roku zmienią się lokaty?

Olsztyn24
(fot. AS)
Aktualne oprocentowanie lokat bankowych nie napawa optymizmem i nie zachęca do oszczędzania. Niskie oprocentowanie oznacza małe zyski. Czy istnieje jednak szansa, że za jakiś czas dojdzie do wzrostu oprocentowania, a co za tym idzie – atrakcyjności tej formy oszczędzania?

8 lutego 2017 roku swoje dwudniowe posiedzenie zakończyła Rada Polityki Pieniężnej, pozostawiając wysokość stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Oznacza to, że w najbliższych tygodniach nie ma szans na wzrost oprocentowania lokat. Warto bowiem mieć świadomość, że oprocentowanie lokat w pośredni sposób powiązane jest ze stopami procentowymi. A skoro ich wartość nie uległa zmianie, banki same z siebie nie zdecydują się na wyraźne podniesienie oprocentowania.

Nadzieja w lokatach mobilnych
R E K L A M A
banner
Lokaty mobilne nie są popularnym rozwiązaniem, dlatego banki właśnie dla tych produktów oferują wyższe niż standardowe oprocentowanie. Jak pokazuje porównywarka zestawiająca wszystkie lokaty online na finanse.rankomat.pl, można zarobić do 3% w skali roku (np. w ofercie Millennium Banku).

Żeby skorzystać z promocyjnych warunków, należy zainstalować specjalną aplikację przygotowaną przez bank i za jej pośrednictwem złożyć dyspozycję założenia lokaty.

Korzystne lokaty dla nowych klientów

Biorąc pod uwagę lata poprzednie, nic się nie zmieniło w kwestii premiowania nowych klientów. Także i w roku 2017 nowi klienci banków mają szansę na uzyskanie znacznie wyższego oprocentowania depozytów, dochodzącego nawet do 4%. Taką propozycję przygotował m.in. Plus Bank czy Nest Bank.

Przykład. Deponując na trzymiesięcznej lokacie oprocentowanej na poziomie 4% kwotę 10 000 zł, wypracujesz odsetki wynoszące 81 zł netto (100 zł brutto, czyli przed odjęciem podatku Belki).

Decydując się na taką lokatę należy mieć na uwadze fakt, że większość banków wymaga założenia rachunku bankowego. Wyjątek w tym zakresie stanowi Lokata Happy oferowana przez Idea Bank. W tym przypadku nie trzeba posiadać konta osobistego, zaś wysokość maksymalnego oprocentowania zależy od kwoty depozytu.

Szansa na wyższe oprocentowanie lokat dopiero w I kwartale 2018 roku

Jak wynika z prognoz analityków, w najbliższym czasie nie ma co liczyć na podwyżkę stóp procentowych. Raczej ich wysokość utrzyma się na tym samym poziomie. Przewiduje się jednak, iż najwcześniejsze zmiany mogą nastąpić dopiero w I kwartale 2018 roku. Do tego czasu nie pozostaje nic innego, jak porównywać dostępne oferty i liczyć zysk na kalkulatorze lokat. Pozwoli to wybrać rozwiązanie z oprocentowaniem na odpowiednim poziomie – nawet do 4%.

AS
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl