Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-03-10 14:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Dwanaście drużyn w konkursie „Energetyk 2017”

Olsztyn24
II Wojewódzki Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Elektrycznej „Energetyk 2017” | Więcej zdjęć »
Dwanaście dwuosobowych zespołów wzięło dziś (10.03) udział w drugiej edycji Wojewódzkiego Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Elektrycznej „Energetyk 2017”. Konkurs zorganizowany został przez Komisję Przedmiotów Elektrycznych Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie, pod patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty oraz olsztyński oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich, we współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim.

- Organizując konkurs chcemy przede wszystkim promować szkolnictwo zawodowe w branży przemysłowej, mechaniczno-elektrycznej - mówi Ewa Kaliszuk, dyrektor ZSME w Olsztynie. - Chcemy też dać młodzieży, która jeszcze kształci się w szkołach, możliwość sprawdzenia swojej wiedzy teoretycznej przy realizacji zadań praktycznych i skonfrontowania umiejętności z uczniami innych szkół.

W ubiegłorocznej, pierwszej edycji konkursu wzięło udział 6 drużyn. W tym roku drużyn było już 12. Uczestnicy konkursu przyjechali do Olsztyna z Elbląga, Ełku, Działdowa, Kętrzyna i Ostródy. Swoje reprezentacje wystawiły też olsztyńskie szkoły zawodowe o profilu elektrycznym - gospodarze konkursu czyli Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych i Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych.
R E K L A M A
banner
Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Po części teoretycznej cztery najlepsze zespoły przystąpiły do części praktycznej. Wszystko odbywało się pod czujnym okiem komisji konkursowej działającej pod przewodnictwem prof. dr. hab. inż. Janusza Piechockiego, kierownika Katedry Elektrotechniki, Energetyki, Elektroniki i Automatyki Wydziału Nauk Technicznych UWM w Olsztynie.

Najlepsza okazała się drużyna reprezentująca gospodarzy - Zespół Szkół Mechaniczno-Energetycznych w Olsztynie w składzie Bartłomiej Orzoł i Artur Stańko. Na drugim miejscu w konkursie uplasowała się drużyna reprezentująca Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku złożona z Jonatana Makarewicza i Huberta Wysockiego. Trzecie miejsce wywalczyli Wojciech Szechlicki i Błażej Radzimiński z Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie. Wyróżnieni zostali też Przemysław Voss i Sebastian Przybyłek z Zespołu Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
II Wojewódzki Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Elektrycznej „Energetyk 2017”

10-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl