Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-03-18 19:39 | Rozmiar tekstu: A A A
14. Skorpenowy Spływ Łyną

Płetwonurkowie powitali wiosnę w Olsztynie

Olsztyn24
14. Skorpenowy Spływ Łyną w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Około 250 płetwonurków weszło dzisiaj (18.03) do Łyny, by wziąć udział w tradycyjnym już w Olsztynie Skorpenowym Spływie Łyną. W tym roku Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena, działający przy olsztyńskim uniwersytecie, płetwonurkowe powitanie wiosny zorganizował po raz czternasty.

Do udziału w spływie zapisało się ponad 360 chętnych, jednak zapewnie niesprzyjająca aura spowodowała dość istotne zmniejszenie liczby chętnych do zimowej jeszcze kąpieli w największej rzece Warmii. Ci którzy weszli do wody raczej nie narzekali na zimno, twierdząc m.in., że rok temu warunki pływania w Łynie były bardziej ekstremalne. W tym roku natomiast zastrzeżenia były do czystości wody, a konkretnie - do piasku niesionego przez nurt rzeki. Zdaniem niektórych, piasek w nurcie Łyny to skutek budowy obwodnicy Olsztyna.

Spływ tradycyjnie wystartował przy moście na ulicy Tuwima. Metę wyznaczono w Parku Podzamcze, za Mostem Jana. Na pokonanie trasy spływu płetwonurkowie potrzebowali około godziny.
R E K L A M A
banner
Na mecie na uczestników spływu czekała gorąca grochówka oraz napoje regeneracyjne. Atmosferę rozgrzewał też Zespół Pieśni i Tańca Kortowo.

Na koniec spływu rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze przebranie płetwonurków. Zwyciężyła załoga zbudowanego specjalnie na spływ Łyną pancernika Patiomkin oraz nurek przebrany za „skorpenowego dowódcę”. Autorzy tych przebrań z rąk prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza i prorektora UWM Jerzego Przyborowskiego pamiątkowe statuetki i upominki.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
14. Skorpenowy Spływ Łyną (1)

18-03-2017

image galeria
14. Skorpenowy Spływ Łyną (2)

18-03-2017

image galeria
14. Skorpenowy Spływ Łyną (3)

18-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl