Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2017-03-20 17:12 | Rozmiar tekstu: A A A
Amfiteatr, dwie plaże i budynek socjalny

Nowe obiekty nad Jeziorem Dywickim

Olsztyn24
Koncepcja zagospodarowania terenu nad Jez. Dywickim | Więcej zdjęć »
Gmina Dywity przygotowuje koncepcję zagospodarowania terenów rekreacyjnych nad Jeziorem Dywickim. Projektanci planują tam dwie plaże: dla dorosłych i dzieci, amfiteatr na 400 miejsc ze sceną oraz wkomponowany w nachylenie terenu budynek socjalny z przebieralnią, magazynem, wypożyczalnią i WC.

Odpowiedzialna za koncepcje zagospodarowania terenów nad Jeziorem Dywickim jest Pracownia Architektoniczna Restudio Rafała i Macieja Jacaszków, która ma na swoim koncie m.in. udane i wielokrotnie nagradzane zagospodarowanie brzegów Jeziora Ukiel w Olsztynie.

– Wszystkie decyzje podporządkowane były idei jak najmniejszej ingerencji w naturalne ukształtowanie terenu oraz wyeksponowanie otwarć widokowych na jezioro – mówi architekt Rafał Jacaszek. – Projekt przewiduje m.in. realizacje obiektów kubaturowych, małej architektury oraz nowych powiązań komunikacyjnych i rozszerzenie zakresu rekreacyjnego atrakcyjnego obszaru w Dywitach.
R E K L A M A
banner
Nad kameralnym jeziorem, wokół którego funkcjonuje już ciesząca się dużą popularnością ścieżka pieszo-rowerowa planowane są dwie plaże: jedna dla dorosłych w miejscu obecnie funkcjonującego miejsca do kąpieli i druga – dla dzieci – planowana w miejscu dawnej dywickiej plaży, gdzie jezioro ma łagodne zejście.

– Plaża dla dzieci miałaby być powiązana ze ścieżką pieszo-rowerową, co spowoduje, że od GOK-u do plaży byłoby bezpieczne i wygodne dojście dla matek z wózkami – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity.

Od strony ośrodka zdrowia, w skarpie, architekci zaprojektowali budynek socjalny z przebieralnią, magazynem, wypożyczalnią i WC. Budynek miałby rekreacyjny, zielony dach, który stworzy atrakcyjny punkt widokowy, a od frontu zaplanowano pergolę nad placem-tarasem, gdzie byłoby miejsce na grilla oraz ognisko. Poniżej budynku socjalnego przewiduje się amfiteatr z pływającą platformą i siedziskami na 400 miejsc wkomponowanymi w istniejące nachylenie terenu. Projektanci przewidzieli też po lewej  stronie głównej ścieżki od ośrodka zdrowia boisko do siatkówki plażowej. Z kolei po zachodniej stronie jeziora od strony DK51 nad wąskim przesmykiem mogłaby powstać kładka – ścieżka edukacyjna przez jezioro z drewna egzotycznego (byłaby również skrótem przez przewężenie jeziora). Tutaj mogłyby stanąć tablice informacyjne o nadwodnej faunie i florze jeziora. Na działce prywatnej po drugiej stronie jeziora Dywickiego planowany jest niewielki hotel z restauracją do realizacji przez inwestora prywatnego. Wzdłuż ścieżki dookoła jeziora w miejscach szpalerów drzew, przy okazach przyrodniczych i plażach zaplanowano ławki zadaszone pergolą.

– Koncepcja jest jeszcze w trakcie opracowywania – mówi wójt Jacek Szydło. – Pod koniec kwietnia planujemy ją przedstawić mieszkańcom. Pierwsze uwagi już zgłosiła Rada Sołecka Sołectwa Dywity.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl