Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-03-09 10:56 | Rozmiar tekstu: A A A
MBP inauguruje nowy projekt

Dyskusja o literaturze pisanej przez kobiety

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w Planecie 11 | Więcej zdjęć »
Tegoroczny Dzień Kobiet (8.03) w Miejskiej Bibliotece Publicznej świętowano inauguracją projektu „Literatura jest kobietą” - cyklu kilkunastu spotkań autorskich, podczas których zostanie podjęta próba uchwycenia tego, co dzieje się we współczesnej twórczości literackiej Olsztyna i okolic.

W dyskusji wzięły udział znane (nie tylko w naszym regionie) autorki, reprezentujące różne formy literackie, gatunki i style pisarskie: Monika Glibowska, Joanna Jax, Wioletta Sawicka, Hanna Brakoniecka, Joanna Wilengowska, Helena Piotrowska, Tamara Bołdak-Janowska, Ewa Bułgajewska-Grygiel, Iwona Bolińska-Walendzik i Urszula Kosińska. W roli ekspertki wystąpiła literaturoznawczyni dr hab. Joanna Chłosta-Zielonka, prof. UWM. Dyskusję poprowadziła natomiast Daria Bruszewska-Przytuła.

Zaproszeni goście rozmawiali o społecznych, historycznych i kulturowych kontekstach literatury kobiecej, a także o stereotypach narosłych wokół kobiecego pisarstwa. Ponad godzinny fragment dyskusji zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do jego obejrzenia.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Dyskusja „Literatura jest kobietą” w Planecie 11

08-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl