Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
KK | 2017-03-31 17:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Warmińsko-Mazurska Karta Seniora również w Olsztynku

Olsztyn24
Inauguracja projektu Warmińsko-Mazurska Karta Seniora w Olsztynku | Więcej zdjęć »
Olsztynek jest piątym miastem na Warmii i Mazurach, w którym z sukcesem udało się wprowadzić projekt Warmińsko–Mazurska Karta Seniora. Przedsięwzięciu patronuje posłanka Urszula Pasławska. – Zapraszam do udziału zainteresowane samorządy, instytucje i samorządy – mówi Urszula Pasławska. – Do dziś z karty skorzystało ponad 10 tys. seniorów z regionu. Warto, by było ich jeszcze więcej.

Idea jest prosta: Karta Seniora to dokument uprawniający do zniżek w wysokości nawet 50 proc. w sklepach i zakładach usługowych na terenie samorządów uczestniczących w projekcie. Może otrzymać ją każdy, kto ukończył 60 lat i mieszka na terenie gminy czy powiatu zaangażowanego w inicjatywę. Pierwsze Kartę Seniora wprowadziło miasto Szczytno, z inicjatywy radnego Rafała Kiersikowskiego. Następnie dołączyły Giżycko, Kętrzyn i Olsztyn (osiedla Jaroty, Nagórki, Pieczewo) oraz powiaty kętrzyński, szczycieński i giżycki. Od czwartku (30.03) Warmińsko–Mazurska Karta Seniora funkcjonuje także w Olsztynku.

Posiadacze karty korzystają z wielu ulg i rabatów. Mogą taniej zrobić zakupy w sklepie spożywczym, cukierni czy księgarni. Mogą też okazyjnie kupić aparat słuchowy, drewno w tartaku czy wymienić okna w domu na dźwiękoszczelne. Mają również zniżki na usługi fryzjerskie, zabiegi rehabilitacyjne, noclegi w hotelach. Nie tylko we własnej miejscowości, ale wszędzie tam, gdzie udało się wprowadzić projekt.
R E K L A M A
banner
Inicjatywa wciąż się rozwija. Do dziś wydano ponad 10 tys. kart i ciągle zgłaszają się kolejni zainteresowani. Nie tylko seniorzy, ale również przedsiębiorcy oraz samorządy.

– Osoby powyżej 65. roku życia stanowią obecnie ponad 15 proc. Polaków, a w 2020 roku w tym wieku będzie co piąty mieszkaniec naszego kraju. Dobrze, że coraz więcej instytucji już dziś zwraca uwagę na potrzeby seniorów, uwrażliwia społeczeństwo na ludzi starszych  – mówi Urszula Pasławska. - Inicjatywa idealnie wpisuje się w priorytety Polskie Stronnictwo Ludowego, czyli w racjonalną politykę społeczną. Naszą zasługą są m.in. dłuższe urlopy macierzyńskie i rodzicielskie, tysiąc złotych miesięcznie przez rok od urodzenia dziecka dla niepracujących kobiet, więcej żłobków i przedszkoli. Działania dla seniorów są równie istotne.

Urszula Pasławska zapewnia, że służy zainteresowanym pomocą w realizacji projektu, czyli w ustaleniu regulaminu, harmonogramu działań, wzoru deklaracji i karty, a także wsparciem w zachęcaniu seniorów i przedsiębiorców do udziału.

– Zainteresowanych proszę o kontakt z moim biurem poselskim: Aleja Niepodległości 4a, 11-300 Biskupiec, telefon 660 528 543 - dodaje posłanka. - Zapraszam seniorów, przedsiębiorców i samorządy do włączenia się w Warmińsko–Mazurską Kartę Seniora.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl