Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-04-07 21:30 | Rozmiar tekstu: A A A

„Las − dobre sąsiedztwo” od dzisiaj w Starym Ratuszu

Olsztyn24
Wystawę można oglądać w Starym Ratuszu WBP | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie i Nadleśnictwo Spychowo zaprosiły dzisiaj (7.04) do Galerii Stary Ratusz WBP na wernisaż wystawy poplenerowej malarstwa i batiku ph.: „Las − dobre sąsiedztwo”.

Urszula Dyl-Nadolna, opiekun pleneru z ramienia Nadleśnictwa Spychowo:

...otwarcie wystawy prac powstałych podczas Leśnego Pleneru Malarskiego, który odbył się w lipcu 2016 r. w Spychowie. W plenerze wzięło udział dwunastu artystów z różnych środowisk twórczych. Przyjechali oni m.in. z Gryfina, Białegostoku, Olsztyna, Mikołajek i Szczytna. Podczas wycieczek do lasu twórcy poznali urokliwe zakątki leśne. Ich zadaniem było artystyczne rozwinięcia hasła „Las - dobre sąsiedztwo”.
R E K L A M A
banner
Plenery malarskie w Spychowie odbywają się od prawie piętnastu lat. W 2002 roku na zaproszenie leśników przybyła tu pierwsza grupa twórców, którzy szukając natchnienia wśród spychowskiej przyrody tworzyli dzieła.


Od tamtej pory plenery malarskie wpisały się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych naszego regionu. Biorą w nich udział zarówno uznani twórcy, wykładowcy i doktoranci akademii sztuk pięknych, osoby profesjonalnie zajmujące się malarstwem jak i artyści amatorzy, malujący hobbystycznie.

Podczas tegorocznego pleneru artyści tworzyli obrazy olejami i akrylami na tradycyjnych podobraziach i sklejkach oraz w technice batiku. Powstałe prace są bardzo różnorodne - od realizmu po abstrakcje.


Prace z naszego pleneru prezentowane były w Karczmie Mazurskiej i Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Spychowie, Miejskim Domu Kultury w Szczytnie oraz w salach wystawowych filharmonii w Białymstoku.

Uczestnicy pleneru: Joanna Golon (Olsztyn), Józef Jabłoński (Mrągowo), Jadwiga Jakubiec (Olsztyn), Aniela Janikowska (Olsztyn), Wioletta Konieczko-Peczyk (Białystok), Dorota Kramer (Szczytno), Leszek Mierzejewski (Szczytno), Teresa Ołów (Dubeninki), Ella Stasiak (Gryfino), Małgorzata Stypułkowska (Olsztyn), Anna Zaborowska (Mikołajki, Urwitałt) oraz Aleksandra Żabińska (Krutyń).

Wystawa potrwa do 20 kwietnia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wernisaż wystawy poplenerowej „Las − dobre sąsiedztwo”

07-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl