Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Grzegorz Białecki | 2017-04-10 21:30 | Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzostwa Świata w szermierce w Plowdiw

Czarek Białecki najlepszy z polskich szablistów

Olsztyn24
Czarek Białecki w Plowdiw | Więcej zdjęć »
W dniach 3-10 kwietnia w Bułgarskiej miejscowości Plowdiw odbyły się Mistrzostwa Świata w szermierce. Do tego pięknego miasta przyjechali zawodnicy z 146 krajów. Zaszczytu reprezentowania Polski w szabli dostąpił pochodzący z Barczewa Cezary Białecki.

Czarek zaczynał swoją przygodę z szermierką w UKS Hajduczek Olsztyn. Teraz los sprawił, że reprezentuje warszawski klub MUKS Victor Warszawa. Aby wystąpić na Mistrzostwach Świata Czarek musiał cały rok walczyć na wysokim poziomie na arenie międzynarodowej i to przyniosło skutek w postaci startu Czarka na mistrzostwach w Plowdiw.

Turniej szablowy rozpoczął się od walk grupowych. Na tym etapie nie było słabych przeciwników i dlatego walki były bardzo wyrównane. Czarek walczył dobrze, wygrywając 4 walki na 6, co dało mu awans do fazy pucharowej. W pierwszej walce pucharowej przeciwnikiem Czarka był zawodnik z Belgi. Czarek tę walkę wygrał i awansował dalej. Następnie spotkał się z zawodnikiem wyżej notowanym, reprezentantem Niemiec. Na tym pojedynku Czarek zakończył udział w turnieju indywidualnym. Ostatecznie został 44. zawodnikiem na świecie.
R E K L A M A
banner
Dwa dni później rozegrano walki drużynowe. Reprezentacja naszego kraju z Czarkiem w składzie, najpierw pokonała Singapur, następnie Kazachstan i awansowała do najlepszej ósemki. O wejście do strefy medalowej uległa reprezentacji Niemiec, co pozbawiło polską ekipę szansy na medal.

W walkach o miejsca 5-8 Polacy spotkała się ze świetnym zespołem z USA, minimalnie ulegając Amerykanom. W walce o 7. miejsce polska reprezentacja spotkała się z reprezentacją Kuwejtu. Po bardzo wyrównanym pojedynku Polacy wygrali i zostali 7. drużyną świata.

Czarek Białecki w Plowdiw potwierdził, że praca jaką wkłada w swoją karierę szermierczą idzie w dobrym kierunku. Będąc najmłodszym zawodnikiem z naszej reprezentacji indywidualnie wypadł najlepiej, a będąc w czwórce najlepszych szablistów w Polsce, kolejny rok potwierdza wielki talent. Nagrodą za wysiłek jest dla niego udział w takim turnieju jak Mistrzostwa Świata.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl