Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2017-04-11 15:46 | Rozmiar tekstu: A A A
Nagrody Warmianki dla gminnego biznesu i usług

Droga nr 51 tematem Forum Przedsiębiorców w Dywitach

Olsztyn24
IX Gminne Forum Przedsiębiorców | Więcej zdjęć »
Około 70 właścicieli firm z gminy Dywity wzięło udział w IX Gminnym Forum Przedsiębiorców, które odbyło się w Spręcowie. Temat przewodni forum to „Droga krajowa 51 a rozwój gospodarczy północnej części Warmii i Mazur”. Wręczono też nagrody Warmianki, które trafiły do największych usługodawców w gminie.

Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej, w której znakomicie pokazały się młode talenty z gminy, a wśród nich: grająca na flecie Oliwia Pieczkowska oraz eksportowe skrzypaczki szkoły muzycznej w Dywitach, czyli Zosia Hiszpańska i Nina Raukuć. Swoim głosem zaczarowała z kolei Lena Giska. Taniec akrobacyjny breakdance był domeną Karola Skryckiego ze Spręcowa, a artystyczną część wydarzenia zakończył energetyczny występ najmłodszych czirliderek Soltare Tuławki. Kolejnym punktem forum było wręczenie nagród Warmianki. W tym roku Warmianki, czyli najważniejsze nagrody Gminy Dywity trafiły do Największych Usługodawców w kategorii, roboczo nazwanej „Usługa Blisko Mieszkańców”.

– Wyróżnienia wręczone podczas Forum trafiły do przedsiębiorców, którzy świadczą stałe, codzienne usługi mieszkańcom, od wielu lat, na sprawdzonym i wysokim poziomie – informuje Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity.
R E K L A M A
banner
Warmianka w dziedzinie „Zdrowie” została przyznana Dawidowi Spaszewskiemu, właścicielowi Centrum Terapii Manualnej i Rehabilitacji na Wadągu, w dziedzinie „Artykuły budowlane i gospodarstwo domowe” statuetkę otrzymała Helena Giers, właścicielka składu artykułów budowlanych i sklepu Agro Helena, a w dziedzinie „Artykuły spożywcze” Wiesław Taub, prezes Spółdzielni Produkcyjno-Handlowej Agro Dywity.

W części merytorycznej wydarzenia wójt Jacek Szydło przedstawił w skrócie sytuację społeczno-gospodarczą gminy, a Monika Szóstek z Lokalnej Grupy Działania „Warmiński Zakątek” opowiedziała o funduszach i konkursach dla przedsiębiorców dostępnych z Lokalnej Strategii Rozwoju.

Ciekawą prezentacje na temat wpływu drogi krajowej 51 na rozwój gospodarczy północnej części regionu przedstawił dr Dariusz Łaguna z Katedry Ekonomiki Przestrzennej i Środowiskowej UWM w Olsztynie. O rozwoju terenów inwestycyjnych Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajdujących się w zasięgu DK51 opowiedział Bronisław Anfolecki, przedstawiciel W-MSSE w Olsztynie. Wójt Jacek Szydło przedstawił zebranym informację o utworzeniu stowarzyszenia przedsiębiorców „Stowarzyszenie droga krajowa DK51”, które będzie naciskać rządzących i zarządcę drogi w sprawie modernizacji DK51 na odcinku od Olsztyna do Bezled.
Na zakończenie o najnowszych zagadnieniach i problemach przedsiębiorców oraz o działającej od końca 2015 roku Radzie Dialogu Społecznego opowiedziała Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan, która jest jednocześnie przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego przy Prezydencie RP.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl