Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-04-11 16:08 | Rozmiar tekstu: A A A

V LO nagrodzone statuetką „Chiron – szkoła z potencjałem”

Olsztyn24
Dyr. V LO Anna Struk odbiera statuetkę z rąk rektora prof. Ryszarda Góreckiego (fot. archiw. UWM - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim odbyła się I Ogólnopolska Konferencja dla dyrektorów szkół średnich pt. „Chiron – szkoła z potencjałem”. Konferencja została zorganizowana w ramach pilotażowego projektu „Analityka edukacyjna w szkołach wyższych" i pod patronatem Fundacji Rektorów Polskich.

W 2016 r. UWM szczegółowo przeanalizował losy swoich studentów w kontekście ukończonej przez nich szkoły średniej. Rezultatem tego badania była identyfikacja szkół kształcących najwyższej jakości kandydatów na studia.

V Liceum Ogólnokształcące im. Wspólnej Europy w Olsztynie zostało nagrodzone jako liceum przygotowująca najlepszych studentów w obszarze nauk medycznych. Nagrodę z rąk rektora uniwersytetu Ryszarda Góreckiego odebrała dyrektor szkoły Anna Struk.
R E K L A M A
banner
Ponadto wyróżniono:

» I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie - w obszarze nauk humanistycznych,

» VI Liceum Ogólnokształcące im. Gabriela Narutowicza w Olsztynie - w obszarze nauk przyrodniczych i rolniczych,

» ex aequo I Liceum Ogólnokształcące im. gen. J. Bema w Ostrołęce oraz Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie - w obszarze nauk technicznych i ścisłych,

» ex aequo III Liceum Ogólnokształcące im. Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego Armii Krajowej w Łomży oraz Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. Leona Kruczkowskiego w Morągu - w obszarze nauk społecznych i sztuki.

Nazwa statuetki nie została wybrana przypadkowo. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski sięgnął do źródeł kultury europejskiej, do postaci Chirona - dobrego centaura, opiekuna największych i najsłynniejszych bohaterów i herosów świata antycznego. W uniwersyteckiej nagrodzie i statuetce Chiron personifikuje nauczyciela i mistrza różnorodnych dziedzin. Uczelnia, przyznając tytuł Chirona, pragnie uhonorować te szkoły, których absolwenci zostali znakomicie przygotowani do podjęcia studiów, doskonale radzą sobie w toku nauki i ze świetnymi wynikami kończą studia.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl