Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-04-11 18:56 | Rozmiar tekstu: A A A

Wiceminister Szwed z wizytą Olsztynie

Olsztyn24
Głos zabiera Stanisław Szwed, wiceminister w resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej | Więcej zdjęć »
Podsumowanie rządowego programu Rodzina 500+ oraz planowanych zmian w prawie pracy były przedmiotem dzisiejszej (11.04) konferencji prasowej z udziałem Stanisława Szweda - wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, która odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Spotkanie z mediami było częścią dwudniowej wizyty sekretarza stanu na Warmii i Mazurach, podczas której spotkał się m.in. w Olsztynie z przedstawicielami Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Wojewódzką Radą Zatrudnienia. 

Obecnie na terenie kraju ze świadczeń w ramach programu Rodzina 500+ korzysta 3800 tys. dzieci, w tym ponad 155 tys. na Warmii i Mazurach. Podczas 12 miesięcy jego obowiązywania na realizację świadczeń przeznaczone zostały 948 mln zł, w tym 16 mln na obsługę świadczeń.

Wiceminister Szwed podkreślał, że dzięki wprowadzeniu programu wskaźnik skrajnego ubóstwa spadł z 12 do 0,7%, a tylko w dwóch pierwszych miesiącach bieżącego roku dzieci urodziło się o 4 tysiące więcej. Zapewnił też, że środki na dalszą realizację programu nie są zagrożone, ponieważ spełnił on założone cele: poprawę sytuacji materialnej rodzin posiadających dzieci i zwiększenie dzietności Polek.
R E K L A M A
banner
Podczas spotkania poruszono również temat walki z bezrobociem. Minister opowiedział o planowanych w związku z tym zmianach w prawie pracy oraz przekazaniu urzędów pracy pod zwierzchnictwo rządowe, jak również o planach wprowadzenia jednolitego ubezpieczenia zdrowotnego dla wszystkich, co pozwoli na zlikwidowanie zależności przyznania tego ubezpieczenia od posiadania statusu osoby bezrobotnej (bycia zarejestrowanym jako bezrobotny w urzędzie pracy).

Więcej na poruszone tematy w zapisie wideo konferencji, który wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa wiceministra Stanisława Szweda

11-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl