Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Łukasz Czarnecki-Pacyński | 2017-04-13 12:22 | Rozmiar tekstu: A A A

„Jem Owoce, Piję Mleko…” - po raz szósty w Olsztynie

Olsztyn24
W środę (12.04) podpisano regulamin imprezy (fot. D. Klimek - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dwudziestego szóstego maja, już po raz szósty, 50 drużyn dziecięcych spotka się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie, by uczyć się przez zabawę podczas imprezy sportowo - edukacyjnej pod tytułem „Jem owoce, piję mleko, w życiu zajdę daleko”, pod honorowym patronatem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. W środę (12.04) w siedzibie Oddziału Terenowego w Olsztynie Agencji Rynku Rolnego podpisano regulamin imprezy.

„Jem owoce, piję mleko, w życiu zajdę daleko” to autorski pomysł dyrektora OT ARR w Olsztynie Dariusza Wasieli. Impreza ma zwrócić uwagę dzieci, oraz ich wychowawców, na ogromne znaczenie, jakie ma dla zdrowia człowieka spożywanie warzyw i owoców. Mają ich do tego zachęcić przeróżne konkurencje „sportowo - warzywne”, których nazwy mówią same za siebie: „Sztafeta ogórkowa”, „Unihokej jabłkowy”, „Lody owocowo-warzywne” czy „Toczenie jabłek”. Stare przysłowie głosi: „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”, kiedy zatem dzisiejsi uczestnicy zawodów ARR dorosną, będą zapewne nadal z tych dóbr natury korzystać. Dlatego też do udziału w imprezie organizatorzy zapraszają przedszkolaki oraz dzieci z oddziałów 0 i klas I-IV szkoły podstawowej.

W tym roku po raz pierwszy do udziału w imprezie zaproszono drużyny spoza województwa warmińsko-mazurskiego. - Zainteresowanie naszą imprezą ze strony i dzieci, i rodziców zamieszkałych w województwach ościennych było tak duże, że zdecydowaliśmy się dopuścić możliwość udziału w niej drużyn dziecięcych z całego kraju - wyjaśnia Wasiela.
R E K L A M A
banner
W środę w siedzibie ARR w Olsztynie odbyło się uroczyste podpisanie regulaminu imprezy „Jem owoce, piję mleko”. Oprócz gospodarza, dyrektora ARR Dariusza Wasieli, podpisy na tym dokumencie złożyli: Anna Kantarewicz-Harapyta, dyrektor Przedszkola nr 5 w Olsztynie; Małgorzata Bałusz - prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Edukacji Dzieci i Rozwoju Obszarów Wiejskich WROTA w Lamkowie, oraz Izabela Milan, zastępca dyrektora SP 25 w Olsztynie - w imieniu ZSO nr 3, gospodarza majowych zawodów.

Oprócz możliwości udziału w zmaganiach sportowych na boisku na młodych ludzi czeka jeszcze, jak każdego roku, wiele innych atrakcji. Wśród nich m.in. gokarty, rajd traktorem, jazda konna, dojenie sztucznej krowy, pokaz dziecięcego jeździectwa, występ dziecięcego teatru konnego, ul demonstracyjny z żywymi pszczołami, pokaz wyposażenia wojskowego oraz wyposażenia funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie itp. Zainteresowanych szczegółami odsyłamy na stronę Agencji Rynku Rolnego w Olsztynie. Tutaj wspomnimy tylko, że impreza rozpocznie się naprawdę z hukiem, bowiem jeden z partnerów, Gospodarstwo Agroturystyczne „Ziołowa Dolina”, przygotuje pokaz maszyn wojskowych z prowadzonego przez siebie Muzeum Techniki Wojskowej. A rozpoczęcie imprezy w ZSO nr 3 powita salwą armatnią z działa będącego repliką armat używanych w czasach napoleońskich.

- Każde dziecko, które stanie na linii startu, otrzyma od nas nagrodę. Bo przecież każde musi wyjechać stąd z uśmiechem na twarzy - mówi dyrektor Wasiela. To będzie na przykład możliwość udziału w jakiejś wycieczce autokarowej albo w rejsie statkiem. Oprócz tego przygotowano dla młodych ludzi sprzęt sportowy oraz power banki - rzecz bardzo przydatną w XXI w dla osób korzystających z przenośnych urządzeń elektronicznych.

26 maja to Dzień Matki obchodzony w Polsce od roku 1914. Z tej okazji jeden z partnerów imprezy, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, przygotował w nagrodę dla mam towarzyszących swoim pociechom podczas zawodów wyjazdy do swoich zagród edukacyjnych, których czternaście funkcjonuje w województwie warmińsko-mazurskim. - Są tam prowadzone „wiejskie” zajęcia dla dzieciaków, począwszy od pieczenia chleba, po dojenie zwierząt gospodarskich - kóz, owiec i krów. Tam prawdziwych - tutaj, ze względów bezpieczeństwa, dzieci będą mogły wydoić jedynie krowę mechaniczną - informuje Małgorzata Micińska-Wąsik, zastępca dyrektora Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

Polish Pony Club z Tomaszkowa przygotuje pokaz jeździectwa dziecięcego w wykonaniu najmłodszych zawodników - w wieku od sześciu do dziesięciu lat, oraz zaprosi publiczność na pokaz dziecięcego teatru konnego. - W tym roku mamy nowy spektakl, który po premierze na majówce w Kierwinach zostanie później zaprezentowany podczas imprezy „Jem Owoce, Piję Mleko”. Potem młodzi ludzie będą mogli dosiąść konia, posiedzieć na nim - oczywiście w kasku i z pełnym możliwym zabezpieczeniem - i zostać oprowadzonymi przez trzymającego uzdę instruktora - mówi prezes PPC Jerzy Mićko.

Dyrektor OT ARR w Olsztynie Dariusz Wasiela zachęca, by nie odkładać zgłoszenia swojej drużyny do udziału w imprezie. Ze względów bezpieczeństwa liczbę drużyn ograniczono bowiem do pięćdziesięciu: - Gdyby pogoda nie dopisała, będziemy zmuszeni przenieść imprezę pod dach, do szkolnej sali gimnastycznej, a tam więcej niż 400 dzieci już się po prostu nie zmieści. W zeszłym roku musieliśmy odmówić trzydziestu placówkom, które, pomimo, że złożyły swoją aplikację w terminie, przekroczyły już limit uczestników. Dlatego gorąco zachęcam, aby każdy, kto chce wziąć udział, nie czekał z tym do jutra, tylko przesłał swoje zgłoszenie już dziś.

Zgłoszenia należy przesyłać do 19 Maja drogą e-mailową na adres: olsztyn@arr.gov.pl , albo faxem na nr: 89 535 47 25.

Łukasz Czarnecki-Pacyński

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl