Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-04-13 18:48 | Rozmiar tekstu: A A A

Zwycięzcy z Pekinu u marszałka

Olsztyn24
Młodzież z Wilkas z wizytą u marszałka województwa | Więcej zdjęć »
Młodzież z Wilkas, która wygrała finał Azjatyckiej Olimpiady Kreatywności w Pekinie, gościła dzisiaj (13.04) u marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina. Młodzi zwycięzcy podzielili się swoimi chińskimi przeżyciami.

– Zawsze z dumą i radością śledzę światowe sukcesy młodzieży z regionu – mówił marszałek Brzezin. – Mam nadzieję, że jak już zobaczą świat, zdobędą wiedzę i doświadczenie, wrócą na Warmię i Mazury, bo tutaj można się realizować zawodowo, społecznie i rodzinnie.

Impreza w Pekinie odbyła się pod koniec 2016 roku. Podczas niej zawodnicy brali udział w międzynarodowym dwudziestoczterogodzinnym wyzwaniu „Extreme Challenge”. Potem mieli do wykonania „Wyzwanie Na Już”. Obie te konkurencje młodzież z Wilkas wygrała. Wyjazd wiązał się także z przyjemnościami, zwiedzaniem Pekinu, możliwością poznania zabytków, kultury, tradycji i potraw.
R E K L A M A
banner
– Kluczem do sukcesu jest wyróżnienie się – mówił Tomasz Marciniak, trener drużyny. – Jednym z zadań było stworzenie przedstawienia o smogu. Scenki większości uczestników opowiadały historie zapadania na zdrowiu, głównie chorób płuc. W naszym przedstawieniu wystąpił rower, któremu odpadł pedał, bo smog powoduje również korozję.

Wyprawa odbyła się przy finansowym wsparciu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego. Karolina Adamowicz, Karolina Pyszko, Joanna Biernacka i Adrian Uminowicz (Aleksandra Stomska – piąty członek drużyny – nie mogła przyjechać do Olsztyna) wspominali zdrową atmosferę rywalizacji – uczestnicy wzajemnie sobie kibicują, gratulują, wymieniają się upominkami, a w razie kłopotów – pożyczają sobie narzędzia i pomagają.

– Zawodnicy operują w niedoborze czasu, materiałów i wiedzy – opowiadała Anna Pażyszek, trenerka drużyny. – Liczą się szybkie reakcje, wydziela się adrenalina, mało śpimy. Ale satysfakcja jest ogromna!

W drużynie z Wilkas każdy ma swoją mocną stronę. Są specjaliści od zadań teatralnych, logicznych, technicznych. Dzięki temu drużyna jest wszechstronna i świetnie sobie radzi z każdym wyzwaniem. Zdobyte doświadczenia i umiejętności wpływają na rozwój osobowości. Zawodnicy przyznali, że stali się bardziej otwarci, pewni siebie i łatwiej jest im porozumiewać się z innymi.

– To jest święto współpracy i zabawy – podsumował Tomasz Marciniak. – Czas dla dzieciaków na docenienie ich pracy.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl