Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-04-19 17:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Dzień Ekonomii na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim

Olsztyn24
Dzień z Ekonomią na UWM | Więcej zdjęć »
Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zaprosił dziś (19.04) do Centrum Konferencyjno-Ekspozycyjnego Stara Kotłownia na Dzień z Ekonomią. To mające charakter corocznego Dna Otwartego Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM wydarzenie, skierowane było do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, a także studentów innych kierunków, a jego celem była promocja wydziału i zachęcenie pod podejmowania studiów na jednym z licznych kierunków oferowanych przez wydział.

- Dzień z Ekonomią to swoisty Dzień Otwarty naszego wydziału - mówi dr hab. Mariola Grzybowska-Brzezińska, prodziekan ds. toku studiów Wydziału Nauk Ekonomicznych UWM. - Staramy się z każdym rokiem przygotowywać coraz bardziej atrakcyjną ofertę dla naszych gości, dlatego w tym roku oprócz punktów informacyjno-promocyjnych zaproponowaliśmy licealistom i uczniom innych typów szkół ponadgimnazjalnych panele i warsztaty. Co ważne, w przygotowaniu i realizacji programu Dnia z Ekonomią uczestniczą nie tylko studenci i pracownicy naukowi wydziału, ale również przedsiębiorcy.

Wśród realizatorów paneli znaleźli się m.in. przedstawiciele Credit Agricole, Urzędu Marszałkowskiego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Uczestnicy paneli mogli dowiedzieć się, jak przygotować i skutecznie przeprowadzić autoprezentację, jaki jest potencjał gospodarczy regionu, jak zrobić karierę w banku, czy poznać prawdę o mitach związanych z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Ważnym panelem była też debata o przyszłości Unii Europejskiej.
R E K L A M A
banner
Na drugą część Dnia z Ekonomią organizatorzy przygotowali dziewięć zajęć warsztatowych. Wśród nich znalazły się warsztaty poświęcone inwestowaniu na giełdzie, pracy zespołowej, zarządzaniu czasem czy dress code i etyce biznesu w mediach. Zainteresowanie było spore, z reguły w salach Starej Kotłowni, gdzie odbywały się zajęcia, brakowało miejsc siedzących.

- Być może to błąd organizatorów, że nie przewidzieli tak dużego zainteresowania Dniem z Ekonomią, ale z drugiej strony ten brak miejsc ogromnie nas cieszy - mówi prodziekan Mariola Grzybowska-Brzezińska. - Cieszymy się, że tak wielu uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów chciało nas odwiedzić, że tak dużo osób zainteresowanych jest ekonomią. Liczymy, że wiele z nich podejmie studia na naszym wydziale.

Pani prodziekan podkreśla przy tym, że warto studiować ekonomię.

- Tak naprawdę ekonomia to bardzo szeroka problematyka
- mówi Mariola Grzybowska-Brzezińska. - Jeżeli mówimy o gospodarce opartej na wiedzy i o rozwoju regionu, no to nijak bez ekonomii. Ekonomia przydaje się w życiu codziennym, zagadnienia ekonomiczne przydają się i w sztuce, i w sektorze rolniczym i w żywnościowym. Dlatego też ekonomia to kreatywność, ekonomia to przede wszystkim mobilność, ekonomia to racjonalne wykorzystanie środków, ekonomia to perspektywy. I z tego tytułu, czy to ekonomię, czy zarządzanie, czy zarządzanie i inżynierię produkcji - bo taki kierunek też mamy - promujemy. Jeżeli pytamy o to, jak się rozwijać, jak budować kreatywność, to odpowiedź brzmi: studiując ekonomię na Wydziale Nauk Ekonomicznych UWM!

Powszechnie wiadomo, że nie samą nauką student żyje. Ta maksyma znalazła również odzwierciedlenie w programie dzisiejszego Dnia z Ekonomią. Po panelach i warsztatach zaplanowano Wydziałowy Turniej Piłki Nożnej, a wieczorem spotkanie pod hasłem Noc Ekonomistów w jednym ze studenckich pubów.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl