Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-04-20 19:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Ratownicy z „Budowlanki” najlepsi w rejonie olsztyńskim

Olsztyn24
Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomicy PCK w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Na olsztyńskiej starówce rozegrano dzisiaj (20.04) zawody eliminacyjne rejonu Olsztyn Polskiego Czerwonego Krzyża do XXV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dla szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi okazali się młodzi ratownicy z Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie, którzy ukończyli zawody przed zespołem reprezentującym V Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie oraz ekipą z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie.

W zawodach wzięło udział 14 zespołów. Prawie wszystkie, za wyjątkiem ekipy z Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku Warmińskim, reprezentowały olsztyńskie szkoły ponadgimnazjalne.

Młodzi ratownicy musieli poradzić sobie z siedmioma zadaniami, z których sześć to tzw. stacje, w których organizatory zawodów zasymulowali urazy, z jakimi ratownicy medyczni mogą mieć do czynienia w codziennej pracy. Były więc złamania, stłuczenia, otarcia, omdlenia, rany cięte i kłute, histerie po zażyciu narkotyków i po urazach i wiele innych, niekiedy zaskakujących urazów. Trzeba było też wykazać się wiedzą teoretyczną o udzielaniu pierwszej pomocy, o Czerwonym Krzyżu i Międzynarodowym Prawie Humanitarnym, którym poświęcone były pytania testu przeprowadzanego na koniec zawodów.
R E K L A M A
banner
Najlepsze drużyny dzisiejszych zawodów wezmą udział w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które rozegrane zostaną 18 maja, w godzinach 11.00-15.00 również na olsztyńskiej starówce. 
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Etap rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Olsztynie

20-04-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl