Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Renata Kostowska | 2017-04-26 12:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Ostatni dzwonek na złożenie PIT-a

Olsztyn24
 
Jeszcze tylko kilka dni pozostało na złożenie zeznania podatkowego i rozliczenie się z podatku dochodowego za 2016 rok. Wprawdzie w tym roku termin składania zeznań PIT upływa 2 maja (30 kwietnia wypada w niedzielę), ale nie warto czekać z tym do ostatniej chwili.

Wyślij PIT przez Internet

Rozliczając się z podatku dochodowego za 2016 rok, możemy złożyć swoje zeznanie PIT drogą elektroniczną, korzystając z systemu e-Deklaracje. Wystarczy wejść na Portal Podatkowy, na którym w zakładce e-Deklaracje jest dostępny interaktywny formularz, za pomocą którego można wypełnić i wysłać swoje zeznanie podatkowe. Znajduje się tam również szczegółowa instrukcja, jak to zrobić oraz informacja, które formularze PIT można przesłać przez Internet.
R E K L A M A
banner
Dowodem i potwierdzeniem terminu złożenia zeznania jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które każdy użytkownik systemu może sobie sam wydrukować w momencie, kiedy jego zeznanie zostanie poprawnie zarejestrowane w systemie. Posłuży do tego numer referencyjny, który wyświetli się podatnikowi w chwili składania zeznania. Wprawdzie podatnicy mogą złożyć zeznanie drogą elektroniczną do 2 maja 2017 roku, ale warto nie czekać ze złożeniem zeznania przez Internet do ostatniej chwili, ponieważ wiąże się to z ryzykiem nie otrzymania UPO na czas.

Zadzwoń do ekspertów podatkowych

Telefonicznego wsparcia przez cały okres trwania akcji PIT udzielają pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00 pod numerami telefonów: 89 532 40 10, 89 532 40 13 i 89 532 40 14. Można również skorzystać z pomocy Krajowej Informacji Skarbowej pod telefonami 801 055 055 i 22 330 03 30.

Wydłużone godziny pracy US

Z myślą o podatnikach, którzy wybierają się do urzędów skarbowych wydłużono godziny ich pracy w ostatnich dniach kwietnia. 27 i 28 kwietnia warmińsko-mazurskie urzędy skarbowe będą przyjmowały zeznania PIT do godz. 18.00. Także ostatniego dnia, czyli 2 maja 2017 r. urzędy skarbowe będą pełnić dyżur w zakresie obsługi podatników składających zeznanie roczne w godz. 7.15 – 18.00.

Przypominamy, że zeznania roczne można także wysłać pocztą. Decyduje data stempla pocztowego.


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl