Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Renata Kostowska | 2016-04-28 21:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Ostatnie dni na PIT

Olsztyn24
 
Aby ułatwić rozliczenie z podatku dochodowego za 2015 r., na które w tym roku mamy czas do 2 maja, urzędy skarbowe woj. warmińsko-mazurskiego będą w ostatnich dniach kwietnia (28 i 29) otwarte do godz. 18.00. Także w poniedziałek, 2 maja, PIT będzie można złożyć w urzędzie skarbowym do godz. 18.00.

Ponieważ na rozliczenie się z podatku nie zostało wiele czasu, warto to zrobić jak najszybciej i nie czekać do ostatniej chwili.

Osoby składające PIT-37 lub PIT-38 powinny wybrać najprostsze i najszybsze rozwiązanie, czyli powinny skorzystać z usługi wstępnie wypełnionego przez administrację podatkową zeznania podatkowego (PFR).
R E K L A M A
banner
W tym rozwiązaniu to urząd skarbowy wprowadza tam dane podatnika, który powinien je tylko uzupełnić, jeśli będzie taka potrzeba (np. o ulgi podatkowe, 1% podatku). Na dodatek tą drogą można rozliczyć się zarówno indywidualnie, jak też wspólnie z małżonkiem.

Skorzystanie z tej możliwości pozwala uniknąć wielu typowych błędów przy wypełnianiu deklaracji, związanych z przepisywaniem informacji od płatników.

Na koniec należy jedynie sprawdzić, czy wszystko się zgadza, wysłać elektroniczny PIT do urzędu skarbowego i odebrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

To najszybszy sposób, aby się rozliczyć, a przy tym oszczędzić czas i pieniądze.

Więcej na stronie PFR na Portalu Podatkowym: www.portalpodatkowy.mf.gov.pl

Pamiętajmy - aby złożyć zeznanie, nie musimy iść do urzędu skarbowego. Lepiej wysłać PIT przez internet!
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl