Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-04-28 20:17 | Rozmiar tekstu: A A A
Budowa to nie kolorowy plac zabaw!

Skanska edukowała najmłodszych

Olsztyn24
Nietypowa lekcja o bezpieczeństwie w SP 6 (fot. Skanska - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Pracownicy znanej na Warmii i Mazurach przede wszystkim z budowy dróg firmy Skanska odwiedzili dziś (28.04) dzieci w Szkole Podstawowej nr 6 w Olsztynie. Bajkowe postaci - Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Babcia Jadzia - poprzez zabawę przekazały dzieciom niezwykle ważne tematy związane z ich bezpieczeństwem, zdrowiem i życiem. Najmłodsi dowiedzieli się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego trzeba nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. To już dziewiąta edycja kampanii firmy Skanska.

Niecodzienna lekcja bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 6, przy ul. Gdyńskiej 17 w Olsztynie odbyła się w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Skanska „Bezpieczni w pobliżu budowy”. Skanska, która jest wykonawcą Drogi Wojewódzkiej nr AAA na odcinku od ul. Pstrowskiego do węzła drogowego Pieczewo (S51), przeprowadza akcję od 9 lat w szkołach zlokalizowanych w pobliżu jej placów budów.

Bajkowi bohaterowie przedstawienia – Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Babcia Jadzia uczyli najmłodszych, jakie są znaki drogowe, jak bezpiecznie poruszać się po drodze i dlaczego dzieci nie powinny wchodzić na plac budowy. Niecodzienną lekcję bezpieczeństwa przeszło ponad 300 uczniów. Na koniec spotkania wszyscy otrzymali opaski odblaskowe. Szkoła została odznaczona specjalnym certyfikatem „Tutaj bezpieczeństwo to podstawa”.
R E K L A M A
banner
Zdrowie i życie ludzkie to priorytet dla Skanska. Firma promuje bezpieczną pracę i nie akceptuje zaniedbań w obszarze BHP. Duży nacisk kładzie także na zdrowie i życie osób mogących znaleźć się pobliżu inwestycji. W tej grupie są m.in. dzieci. Dla z natury ciekawych świata i pełnych energii maluchów budowa znajdująca się po drodze do szkoły to nie lada atrakcja, która kusi kolorowymi znakami i tajemniczymi pojazdami. Pozornie atrakcyjne miejsce zabawy, może okazać się bardzo niebezpieczne – szczególnie dla kilkulatka. Jak zatem skutecznie wytłumaczyć, że nie można wchodzić na plac budowy?

- W trosce o najmłodszych w ramach kampanii społeczno-edukacyjnej przeprowadzamy w szkołach niecodzienne lekcje bezpieczeństwa –
mówi Anna Strożek, koordynator kampanii „Bezpieczni w pobliżu budowy”. - Przez 9 lat, w kilkuset spotkaniach w ramach akcji wzięło udział ponad 130 tys. dzieci z całej Polski.

– Zabawni bohaterowie okazali się bardzo dobrymi nauczycielami – mówi dyrektor Zespołu Szkół w Uniejowie, gdzie Zebra i Tomcio gościli w październiku zeszłego roku. – To była jedyna w swoim rodzaju lekcja bezpieczeństwa. Poważny temat potraktowany w zabawny sposób wywołał uśmiech na dziecięcych twarzach i został zapamiętany na dłużej.

Według danych Komendy Głównej Policji w 2016 r. miało miejsce 33 664 wypadków drogowych, w których 50 dzieci w wieku 7-14 lat poniosło śmierć, a 2 292 odniosło obrażenia. Najczęstsze przyczyny wypadków to: nieostrożne wejście na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym oraz wejście na jezdnię na czerwonym świetle. Kampania prowadzona przez Skanska jest odpowiedzią na te problemy.

- Chcemy uwrażliwić najmłodszych na niebezpieczeństwa związane z poruszaniem się po drogach oraz w pobliżu budowy, gdzie mamy do czynienia z dużym natężeniem ruchu maszyn i pojazdów –
mówi Anna Strożek. - W ramach naszej akcji promujemy też noszenie elementów odblaskowych zwiększających ilość widocznych dzieci poruszających się po zmierzchu. Dzięki odblaskom kierowca może zauważyć pieszego z odległości 150, a nie 20 metrów, gdy jest już zdecydowanie za późno na jakąkolwiek reakcję – dodaje koordynator kampanii.
Z D J Ę C I A
Komentarze [3]
~Hanna Baszyńska- Dyrektor SP6 / 2017-04-30 07:32
Bardzo dziękuję pracownikom firmy Skanska za przygotowanie wychowawczego spektaklu dla dzieci szkolnych. Ich radość i wyniesiona wiedza potwierdziła potrzebę organizacji takich imprez.
~Mama z Olsztyna / 2017-04-29 17:23
Jeśli ktokolwiek myśli o bezpieczeństwie mojego dziecka - czy to osoba prywatna, publiczna, czy choćby firma, to nie widzę powodu, dla którego jej imię/nazwa nie miałaby być wymieniona, aby inni brali przykład. Jak politycy czy partie chwalą się ile to dobrego dla wszystkich wokół robią, to nikt im nie zarzuca autoreklamy więc dlaczego tyle goryczy pod kątem prywatnej firmy. Ale to takie polskie... czy dobrze czy źle zawsze dobrze ponarzekać i szukać dziury w całym. Prawda Panie Andrzeju?
~Andrzej Gałązka / 2017-04-29 09:34
Czy to jest rosyjska, polska frma czy niemiecka? Jeżeli moje dziecko ma brać udział w tych zajęciach to chciałbym wiedzieć w budowaniu czyjego wizerynku moje dziecko ma brać udział i kogo reklamuje. A jeżeli to nie jest istotne, bo najważniejsze jest , np. bezpieczeństwo to proszę nie podawać nazwy przedsiębiorstwa. gdyż w innym przybadku wygląda to na klasyczne lokowanie produktu
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl