Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2017-05-05 14:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Drogowcy sadzą drzewa w powiecie

Olsztyn24
Dzwieście dębów znalazło nowy dom w powiecie (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wycinać, nie wycinać, a może... sadzić? Mowa o przydrożnych drzewach, które mają tyleż samo przeciwników, co i zwolenników. Tymczasem pracownicy Powiatowej Służby Drogowej podeszli do sprawy z innej strony. W ostatnim czasie posadzili dwieście nowych drzew. Co ważne, w takich miejscach, w których będą przynosić same korzyści.

- Przy drogach powiatowych rośnie mnóstwo drzew, które zagrażają bezpieczeństwu ze względu na swoją lokalizację w skrajni drogi lub ich stan zdrowia wymaga interwencji. Co roku w okresie jesienno–zimowym takie drzewa są wycinane. Równoważąc straty w przyrodzie, postanowiliśmy zasadzić dwieście czteroletnich dębów na terenie gmin Olsztynek, Dobre Miasto i Świątki - opowiada Artur Bal, dyrektor PSD w Olsztynie. - Młode dęby posadziliśmy przy drogach, które zostały przebudowane, a pas drogowy wznowiony, tak aby w przyszłości nie stwarzały zagrożenia dla uczestników ruchu.

Najwięcej, bo aż sto dzwadzieścia drzewek zapuściło korzenie w pasie drogowym drogi powiatowej 1435 N relacji Olsztynek – Kunki – Pawłowo. Czterdzieści sztuk trafiło w okolice drogi 1415 N relacji drogi nr 1356N Piotraszewo–Praslity w gminie Dobre Miasto. Kolejnych czterdzieści drogowcy zasadzili wzdłuż drogi powiatowej 1407 N na trasie Zagony-Świątki-Gołogóra-Jonkowo-droga wojewódzka 527 w miejscowości Giedajty na terenie gminy Świątki.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl