Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2017-05-08 16:54 | Rozmiar tekstu: A A A

OSP w Olsztynku ma 120 lat!

Olsztyn24
Obchody w Olsztynku (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
25 strażaków z gminy Olsztynek otrzymało medale i odznaczenia podczas Powiatowych Obchodów Dnia Strażaka połączonych z jubileuszem 120-lecia jednostki OSP w Olsztynku. Obchody z udziałem m.in. radnego powiatowego Mirosława Szostka, zastępcy warmińsko-mazurskiego komendanta wojewódzkiego OSP Roberta Flicińskiego, dyrektora Wojewódzkiego Zarządu Związku OSP w Olsztynie Grzegorza Matczyńskiego oraz zastępcy komendanta miejskiego Policji w Olsztynie Roberta Dumki odbyły się w minioną sobotę (6.05).

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem strażaków wraz z orkiestrą spod strażnicy OSP w Olsztynku do Kościoła pw. bł. Anieli Salawy, gdzie odbyła się uroczysta msza święta. Po zakończeniu nabożeństwa, dalsza część obchodów jubileuszu przeniosła się na główny rynek miasta, gdzie przybyłych gości powitał Artur Wrochna, prezes ZMG ZOSP RP w Olsztynku.

Nie zabrakło rysu historycznego.
R E K L A M A
banner
Straż Pożarna w Olsztynku powstała w 1897 roku, jako druga w powiecie ostródzkim – mówił dh Kazimierz Gąsiorowski. - W okresie międzywojennym była bardzo dobrze wyposażona z racji znajdującego się w pobliżu mauzoleum Hindenburga. Podczas II wojny światowej cały sprzęt został zniszczony. Po 1945 roku rozpoczęto odbudowę straży, powołując ośmioosobowy oddział. W 1973 roku wybudowano nową strażnicę. Z biegiem lat wyposażenie remizy zmieniało się, a wozy strażackie modernizowano. Dzisiejsza olsztynecka OSP do zdarzeń drogowych, wypadków i pożarów wyjeżdża ponad 200 razy w roku.

Głos zabrał też Jerzy Laskowski, przewodniczący Rady Powiatu w Olsztynie.

Strażak od zawsze był zawodem cieszącym się niesłabnącym zaufaniem społecznym. Formacja Ochotniczej Straży Pożarnej jest wyjątkowa, gdyż łączy ważną służbę na rzecz bezpieczeństwa z zaangażowaniem społecznym. Dlatego też serdecznie dziękuję wszystkim strażakom, zarówno zawodowym, jak i ochotnikom, za działania na rzecz mieszkańców powiatu. Wiem, że na państwa zaangażowanie, odwagę i poświęcenie możemy liczyć. Dziękuję wam za to serdecznie i życzę spokojnych dyżurów. A nawet jeśli trzeba będzie jechać do zdarzenia, wracajcie do domu zdrowi i bezpieczni – powiedział.

Podczas festynu wystąpiła Strażacka Orkiestra Dęta z Płośnicy, odbyły się pokazy ratownictwa i sprzętu strażackiego. Po uroczystych wystąpieniach i wręczeniu medali, część imprezy przeniosła się do Salonu Wystawowego MBL przy ulicy Mrongowiusza w Olsztynku.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl