Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Krzysztof Kozłowski | 2017-05-09 22:43 | Rozmiar tekstu: A A A
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Drzonkowie

Doskonałe 5. miejsce drużyny „Hajduczka”

Olsztyn24
Olsztynianki na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie (fot. Krzysztof Kozłowski - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Tegoroczna XXIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbywa się w województwie lubuskim. W dniach 8-9 maja w Drzonkowie rywalizowali najwyżej klasyfikowani przez Polski Związek Szermierczy szabliści z Polski w kategorii junior młodszy (do lat 17).

Pierwszego dnia rozegrano turniej indywidualny. Wśród 42 najlepszych szablistek z Polski znajdowały się 3 zawodniczki z UKS „Hajduczek” Olsztyn: Weronika Borkowska, Aniela Kozłowska i Klaudia Malgrem oraz wśród szablistów jeden - Krzysztof Rychta, który w fazie grupowej wygrał trzy walki, co jednak nie zagwarantowało mu awansu do play off i ostatecznie zajął 37. miejsce.

Trzy szablistki UKS „Hajduczek” po walkach w grupie zakwalifikowały się do fazy pucharowej turnieju. Jednak żadna z nich w walce o najlepszą 16 olimpiady nie pokonała rywalki. Weronika Borkowska uległa Alicji Papuzińskiej (KKSZ Konin) 5:15; Aniela Kozłowska przegrała z Natalią Gałecką (AZS AWF Warszawa) 11:15, zaś Klaudia Malgrem musiała uznać wyższość Zuzanny Porady (TMS Sosnowiec) 12:15.
R E K L A M A
banner
- Oczywiście w zawodniczkach niedosyt pozostał. Jednak trzeba pamiętać, że na olimpiadzie startuje po 42 najlepszych w Polsce szablistek i szablistów. Tu nie było przypadkowych zawodników. Wyjście z grupy i walka o najlepszą 16 turnieju jest dla nas już sukcesem. Trzeba bowiem pamiętać, że tu startują dziewczyny w wieku 17 lat. Aniela ma 12 lat, Klaudia 14. One dopiero przecierają sobie drogę do medali, które na pewno zdobędą za kilka lat. Jeśli chodzi o Weronikę, to bardzo dobra zawodniczka. Musi jednak poczuć więcej swobody podczas turniejów. Sam fakt, że wszystkie trzy są w gronie najlepszych juniorek młodszych w Polsce, to ogromny sukces - podkreśla trener UKS „Hajduczek” Olsztyn Adam Sobczyk.

Ostatecznie Klaudia zajęła 18. miejsce, Aniela - 22. miejsce, zaś Weronika uplasowała się na 24. miejscu.

Drugiego dnia odbył się turniej drużynowy. Startowało w nim 12 drużyn chłopców i 11 dziewcząt. Drużyna UKS „Hajduczek” chłopców w składzie: Piotr Kozłowski, Filip Kusak, Krzysztof Rychta w pierwszym pojedynku zmierzyli się z UKS 13 Białystok. Mimo zaangażowania ulegli wysoko 18:45, zajmując ostatecznie 12. miejsce.

Znacznie lepiej zaprezentowały się olsztyńskie szablistki.

- Przed olimpiadą wejście do grona najlepszych ośmiu drużyn było naszym celem, w niej siódma lokata. Dziewczęta zrobiły wszystkim niespodziankę -
uśmiecha się Adam Sobczyk.

W walce o wejście do najlepszej ósemki turnieju drużyna „Hajduczka” w składzie: Weronika Borkowska, Aniela Kozłowska i Klaudia Malgrem, pokonała drużynę AZS AWF Warszawa II - 45:40. W walce o najlepszą czwórkę turnieju uległa Zagłębiowskiemu Klubowi Szermierczemu (Julia Cieślar, Zuzanna Cieślar, Sandra Strejczyk, Marta Ziomek) - 22:45. I była to jedyna porażka szablistek w tym turnieju. W następnych  pojedynkach pokonały drużyny UKS Riposta - 45:35 oraz TMS Sosnowiec II - 45:35, zajmując ostatecznie 5. miejsce.

- Myślę, że można powiedzieć, iż nasza drużyna zrobiła największą niespodziankę. Dziewczęta walczyły bardzo dobrze, skoncentrowane od początku do końca każdego starcia. Z klubem z Zagłębia nie mieliśmy szans. W turnieju drużynowym dziewczyny przegrały tylko jeden mecz. To ogromny sukces - podsumowuje trener UKS „Hajduczek” Olsztyn Adam Sobczyk.

Krzysztof Kozłowski

*****

Rywalizacja indywidualna dziewcząt

1 - Zuzanna  Cieślar - Zagłębiowski Klub Szermierczy
2 - Urszula Kurzyna - UKS 13 Białystok
3 - Małgorzata Zawodniak - KKSZ Konin
3 - Roksana Bartosz - Dragon Łódź
...
18 - Klaudia Malgrem - UKS Hajduczek Olsztyn
22 - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn
24 - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn

Rywalizacja indywidualna chłopców

1 - Hubert  Glasner - KKSZ Konin
2 - Jakub Broniszewski - MUKS Victor Warszawa
3 - Marcin Lipiński - Zagłębiowski Klub Szermierczy
3 - Mikołaj Górski - Zagłębiowski Klub Szermierczy
...
37 - Krzysztof Rychta - UKS Hajduczek Olsztyn

Rywalizacja drużynowa dziewczęta

1 - KKSZ Konin
2 - Zagłębiowski Klub Szermierczy
3 - UKS 13 Białystok
4 - AZS AWF Warszawa I
5 - UKS Hajduczek Olsztyn
6 - TMS Sosnowiec II
7 - TMS Sosnowiec I
8 - UKS Riposta Olsztyn
9 - AZS Poznań
10 - UKS 13 Białystok II
11 - AZS AWF Warszawa II

Rywalizacja drużynowa chłopcy

1 - Zagłębiowski Klub Szermierczy I
2 - AZS AWF Warszawa I
3 - KKSZ Konin I
4 - Zagłębiowski Klub Szermierczy II
5 - Kolejarz 24 Katowice
6 - Pałac Młodzieży Katowice
7 - KKSZ Konin II
8 - UKS 13 Białystok
9 - Dragon Łódź I
10 - MUKS Victor Warszawa
11 - Dragon Łódź II
12 - UKS Hajduczek Olsztyn

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~tomek / 2017-05-10 08:48
Klub ten - "Hajduczek" rozwija się bardzo ciekawie. Ciągle startuje wygrywa. Brawo !!! Jak tak dalej będzie to może doczekamy się olimpijczyków. Przecież ta dyscyplina sportu to kiedyś była zdecydowanie Polska dyscyplina, która rządziła w świecie... Trzymam kciuki !
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl