Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2017-03-28 18:25 | Rozmiar tekstu: A A A
Challenge Wratislavia

Dwie złamane klingi i podium Klaudii Malgrem

Olsztyn24
40. Challenge Wratislavia (fot. Krzysztof Kozłowski) | Więcej zdjęć »
To był jubileuszowy turniej, bo już 40. Challenge Wratislavia, nazywany w szermierczym świecie „mistrzostwami świata dzieci w szermierce”. W czwartek i piątek (23-24.03) rywalizowali szpadziści, w sobotę i niedzielę (25-26.03) - floreciści.  W poniedziałek (27.03) na planszach stanęli szabliści, w sumie 599 zawodników z 21 krajów. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych: 2002-2003; 2004-2005; 2006 i młodsi.

Z olsztyńskiego klubu „UKS Hajduczek” do Wrocławia pojechało 17 zawodników.

- Dla części jest to pierwszy start, posmakowanie rywalizacji. Niesamowita atmosfera wrocławskiej Hali „Orbita”, gdzie na stosunkowo niewielkiej powierzchni można usłyszeć wiele różnych języków świata. Nawet dla naszych doświadczonych zawodników coroczny start w Challenge jest wspaniałą przygodą - mówi trener „UKS Hajduczek” Adam Sobczyk.
R E K L A M A
banner
Pierwsi rywalizację rozpoczęli najstarsi szabliści: Krzysztof Rychta, Filip Kusak i Piotr Kozłowski. Do fazy play off przeszli pierwsi dwaj, jednak przegrali swoje pierwsze pojedynki, Krzysztof z Dhruvem Walią z Indii 14:15, zaś Filip z Dawidem Kopciem 13:15.

Dużo więcej emocji towarzyszyło rywalizacji dziewcząt do lat 15. Tu Polskę  reprezentowały szablistki „Hajduczka”: Pola Domżalska, Klaudia Malgrem i Amelia Marczuk. Po fazie grupowej wszystkie zakwalifikowały się do fazy pucharowej. Amelia uległa Viktorii Shevchenko z Ukrainy 8:15, zaś Pola - Alisiyii Malazhavayii z Białorusi 9:15.

Klaudia ten turniej może uznać za bardzo udany. W pierwszej swojej walce w fazie play off spotkała się z Fanny Straub z Niemiec, pokonując ją 15:7. W kolejnej wygrała z Małgorzatą Nowicką (TMS Sosnowiec) 15:14, by w walce o najlepszą ósemkę turnieju pokonać Klaudię Kozieł (TMS Sosnowiec) 15:7. W ćwierćfinale, po wyrównanej i emocjonującej walce, wygrała z Christine Weber z Niemiec 15:14. Dopiero w półfinale musiała uznać wyższość Ylvi Schillinger z Niemiec 4:15, zajmując ostatecznie doskonałe III miejsce.

- Myślę, że to mój największy sukces. Wystarczy spojrzeć na historię rywalizacji w ciągu ostatnich lat, aby uświadomić sobie, jak trudno jest na tym turnieju wejść nawet do najlepszej ósemki. Mi się udało stanąć na podium. Jestem szczęśliwa. Wiele emocji, kilometry na planszach, dwie złamane klingi, pot i łzy szczęścia. Taki był dla mnie ten turniej -
uśmiecha się Malgrem.

- Klaudia miała po drodze naprawdę trudne rywalki, o czym może świadczyć fakt dwóch wygranych zaledwie o jeden punkt. Ona zadawała ostateczne trafienie, które decydowało o zwycięstwie. To dowodzi, że Klaudia jest coraz dojrzalszą zawodniczką. Zresztą jest już w kadrze narodowej juniorów na rok 2017. W sumie w tej kategorii wiekowej wystartowało 35 Polek. Klaudia okazała się najlepszą. To kolejny sukces naszego zawodnika w tym sezonie w prestiżowym turnieju. Jak widać, systematyczna praca z zaciszu sali sportowej daje największe efekty - komentuje trener Adam Sobczyk.

W kategorii wiekowej  U13 (2004-2005) wystartowało trzech szablistów z „Hajduczka”: Oliwier Kowalski, Oskar Kusak i Kacper Staniszewski. Wszyscy trzej awansowali do fazy play off. Swoje pierwsze walki pucharowe przegrali: Oliwier z Willliamem Bobe (Wielka Brytania) 2:12, Kacper z Philipem Holubcem (Czechy) 3:12. Oskar pokonał Jana Kłosa (AZS AWF Warszawa) 12:4, by w kolejnej uznać wyższość Vlada Covaliu (Ruminia) 6:12.

Podobnie i olsztyńskie szablistki w tej kategorii mogły wypaść znacznie lepiej. Do fazy pucharowej  nie zakwalifikowała się Nika Kondrusik, zaś Aniela Kozłowska przegrała swoją pierwszą walkę pucharową z Chayenne Buchner (Niemcy) 4:12.

W kategorii wiekowej do lat 11 wystartował Krzysztof Dowgierd i Krzysztof Woźniak. Obaj nie awansowali do fazy play off. Olsztyn reprezentowały trzy zawodniczki: Elżbieta Mejłun, Karolina Mejłun i Amelia Komar. Po fazie grupowej, Amelia swoją pierwszą walkę pucharową przegrała z Alexią Militaru (Rumunia) 2:8.

- Kolejny Challenge Waratislavia za nami. Jako trener jestem bardzo zadowolony  z wyniku. Oczywiście trzecie miejsce Klaudii jest ogromnym sukcesem. Tylko ona wie, jak wiele pracy, systematyczności i samozaparcia kosztuje osiągnięcie takiego sukcesu. Po emocjach, radości, a u niektórych po łzach porażki, wracamy do pracy. Sukcesy wykuwa się powoli - podsumowuje Adam Sobczyk.

Zawodnicy UKS Hajduczek biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie - „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

******
U15 - Chłopcy (135 zawodników)

1. Bence Kis Tamas - Węgry
2. Kajetan McDonnell - Wielka Brytania
3. Stephen Kim - USA
3. Gergo Harvath - Węgry
...
74. Filip Kusak - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
75. Krzysztof Rychta - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
113. Piotr Kozłowski - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
124. Paweł Pazerski – Polska; UKS Hajduczek Olsztyn

Dziewczęta (97 zawodniczek)

1. Ylvi Schillinger - Niemcy
2. Irina Kupovykh - Ukraina
3. Klaudia Malgrem - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
3. Alina Nagel - Niemcy
...
56. Pola Domżalska - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
66. Amelia Marczuk - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn

U13 - chłopcy (129  zawodników)


1. Neil Lilov - USA
2. Patrik Toth - Węgry
3. Nand Prosse - Belgia
3. Radu Nitu - Ruminia
...
47. Oskar Kusak - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
83. Oliwier Kowalski - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
87. Kacper Staniszewski - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn

Dziewczęta (99 zawodniczek)

1. Karolina Bechymowa - Czechy
2. Zuzanna Porada - Polska
3. Chidinma Eze - Niemcy
3. Dana Bahlai - Ukraina
...
36. Aniela Kozłowska - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
74. Nina Kondrusik - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn

U11 – Chłopcy (82 zawodników)

1. Dacian Enache - Rumunia
2. Botond Csoba - Węgry
3. Synodinos Paschalidioglou - Grecja
3. Danili Skorokhod - Ukraina
...
67. Krzysztof Woźniak - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
72. Krzysztof Dowgierd - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn

Dziewczęta (57 zawodniczek)


1. Karina Tallada - Rosja
2. Olesia Lukashevich - Rosja
3. Isabella Romangnoli - USA
3. Eleanora Blackledge - Wielka Brytania
...
35. Amelia Komar - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
45. Elżbieta Mejłun - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
54. Karolina Mejłun - Polska; UKS Hajduczek Olsztyn
Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl