Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-05-10 21:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Środa z morąską biblioteką w WBP na Tygodniu Bibliotek

Olsztyn24
Autorka koncepcji wystawy, Paulina Kalinowska z MBP w Morągu, opowiada o projekcie | Więcej zdjęć »
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiła dzisiaj (10.05) na „Środę z Morągiem” - wydarzenie w ramach trwającego właśnie Tygodnia Bibliotek. Gościem WBP była Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu.

Co roku biblioteki świętują podczas Tygodnia Bibliotek. W tym roku WBP proponuje spędzenie środy z Miejską Biblioteką Publiczną w Morągu, która zrealizowała wiele ciekawych inicjatyw. Goście zaprezentowali się w Galerii Stary Ratusz.

Dzień rozpoczęto od otwarcia wystawy – „Książka żyje. Naprawdę!”. Wystawa ta jest efektem projektu MBP w Morągu realizowanego w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury”. Składa się z 12 niezwykłych wielkoformatowych zdjęć, które utrzymane są w klimacie baśniowo-fantastycznym i przedstawiają czytelnika, który wraz z fabułą czytanej książki przenosi się do jej magicznego świata.

Projekt, ujęty w formie kalendarza na bieżący rok, powstawał przez 3,5 miesiąca, a w jego stworzenie zaangażowano 44 osoby, w tym wybranych w castingu w morąskim gimnazjum uczniów. Wybrano do niego 12 książek, głównie bajek - Alicja w Krainie Czarów, Dziewczynka z zapałkami, Harry Potter, Kopciuszek, Opowieści z Narnii, Czerwony Kapturek, O Rybaku i Złotej Rybce, Królowa Śniegu, Mała Syrenka, Roszpunka, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków oraz Piotruś Pan. 
R E K L A M A
banner
Dodatkowo można było zobaczyć relację z sesji fotograficznej oraz kostiumy. O samym projekcie opowiedziała także autorka koncepcji wystawy, Paulina Kalinowska z MBP w Morągu (jej wystąpienie dostępne jest w zapisie wideo wernisażu).

Celem projektu było rozbudzenie zainteresowań fotografią wśród dzieci i młodzieży, zdobycie przez nie wiedzy i doświadczenia, a także umożliwienie im własnoręcznego wykonania charakteryzacji, kostiumów i scenografii. Zdobyte umiejętności młodzi ludzie będą mogli w przyszłości wykorzystać do rozwijania swoich pasji.

Wystawa potrwa do 1 czerwca.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~ewka / 2017-05-11 18:11
:)
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Otwarcie wystawy projektu „Książka żyje… Naprawdę!”

10-05-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl