Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Krzysztof Kozłowski | 2017-05-14 18:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Wyniki świadczą o szablistach z „Hajduczka”

Olsztyn24
(fot. Krzysztof Kozłowski)
Już tradycją jest, że po Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży odbywa się w Koninie towarzyski turniej juniorów młodszych o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 6. Na planszach stanęło 104 zawodników, by walczyć o puchar. Wśród nich sześciu szermierzy z Olsztyna: Weronika Borkowska, Pola Domżalska, Aniela Kozłowska, Amelia Marczuk, Piotr Kozłowski i Kacper Staniszewski.

– To jest moment, kiedy najstarszy rocznik tej kategorii wiekowej przechodzi do juniorów. Także jest to sprawdzenie się dla tych zawodników, którzy w nowym sezonie sportowym będą walczyć o najlepsze miejsca w Pucharach Polski. Dlatego ten turniej cieszy się tak dużą popularnością i przyciąga najlepszych szablistów z Polski – wyjaśnia Adam Sobczyk, trener UKS „Hajduczek” Olsztyn.

Po walkach grupowych chłopców do fazy play off zakwalifikował się Piotr Kozłowski. W pierwszej walce pucharowej pewnie pokonał Stanisława Wasilewskiego (UKS 13 Białystok) 15:9, awansując do najlepszej 16 turnieju. Jednak w walce o ćwierćfinał uległ Olafowi Stasiakowi (KKSZ Konin) 7:15.
R E K L A M A
banner
W walkach grupowych dobrze poradziły sobie również dziewczęta. Aniela była sklasyfikowana na 9 miejscu, Weronika na 11, zaś Pola na 24. Jedynie Amelii Marczuk nie udało się awansować do fazy play off.

W pierwszej walce pucharowej walczyły z sobą Aniela Kozłowska z Polą Domżalską. Lepszą okazała się Aniela wygrywając 15:9. W walce o ćwierćfinał Aniela walczyła z Weroniką Maliszewską (UKS 13 Białystok), przegrywając 9:15.

Najlepiej z olsztyńskich szablistek zaprezentowała się Weronika Borkowska. W pierwszej  walce pucharowej pokonała Zuzannę Buselt (KKSZ Konin) 15:8, w drugiej Kingę Suszczyńską (UKS 13 Białystok), awansując w ten sposób do najlepszej ósemki turnieju. W walce o półfinał Weronika uległa Alicji Papuzińskiej (KKSZ Konin) 3:15, zajmując ostatecznie 8. miejsce.

- Ten turniej udowadnia, że szabliści z „Hajduczka” robią postępy. Wróciłem do wyników zeszłorocznych. Aniela w zeszłym roku zajęła 33. miejsce. Podczas tegorocznego turnieju 11. miejsce. Podobnie Pola. Rok temu była 39., w tym roku 24. Amelia była 41., w tym roku 35. Piotr w zeszłym roku zajął 61. miejsce. W tym 13. Można mówić wiele, ale to wyniki świadczą o pracy zawodników, o jakości szkolenia w klubie. My nie mamy się czego wstydzić - uśmiecha się Adam Sobczyk.

Zauważa, że w przypadku szabli  dziewcząt w kategorii junior młodszy najbliższy sezon będzie należał do KKSZ Konin.

- Jednak na pewno nie będzie to łatwe przodownictwo. Tuż za tym klubem jest przecież AZS AWF Warszawa. My również będziemy się starać włączyć w walkę o jak najlepsze miejsca w najbliższych Pucharach Polski - dodaje trener.

Jednocześnie zaprasza na Mistrzostwa Polski Młodzików w szabli, które odbędą się 10-11 czerwca w Olsztynie, w LO nr 5 przy ul. Krasickiego.

- Będzie można zobaczyć najlepszych szablistów z Polski w kategorii wiekowej młodzik. Mam głęboką nadzieję, że ktoś z olsztyńskich szermierzy stanie na podium. Przyjdźcie, dopingujcie i zakochajcie się w szermierce. To naprawdę piękny i widowiskowy sport – uważa Adam Sobczyk.

Krzysztof Kozłowski


******

Wyniki rywalizacji dziewcząt

1 - Alicja Papuzińska - KKSZ Konin
2 - Natalia Wysocka - KKSZ Konin
3 - Aischa Hadj Bachir - KKSZ Konin
3 - Weronika Waleriańczyk - KKSZ Konin
....
8 - Weronika Borkowska - UKS Hajduczek Olsztyn
11 - Aniela Kozłowska - UKS Hajduczek Olsztyn
24 - Pola Domżalska - UKS Hajduczek Olsztyn
35 - Amelia Marczuk - UKS Hajduczek Olsztyn

Wyniki rywalizacji chłopców


1 - Dominik Płuska - KKSZ Konin
2 - Juliusz Sadowski - UKS 13 Białystok
3 - Stepan Koval - Mińsk Białoruś
3 - Olaf Stasiak - KKSZ Konin
...
13 - Piotr Kozłowski - UKS Hajduczek Olsztyn
39 - Kacper Staniszewski - UKS Hajduczek Olsztyn
Komentarze [1]
~tomek / 2017-05-15 08:25
Klub "Hajduczek" dalej w dobrym ataku na czołowe miejsca w Polsce... Brawo - tak trzymać !!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl